Urządzasz łazienkę? Sprawdź, o czym warto pamiętać

Mimo że za serce domu uznaje się kuchnię, łazienka jest jednym z ulubionych miejsc. Kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem, ale aby była funkcjonalna i piękna, trzeba ją rozsądnie urządzić. Jak? Kilka porad znajdziesz poniżej.

Urządzanie łazienki to również co najmniej kilka dylematów – np. wanna czy prysznic, jakie kolory płytek wybrać, odpływ liniowy czy brodzik itd. Poniżej kilka porad dla tych, których czeka remont lub zaprojektowanie łazienki od podstaw.

Wanna czy prysznic?

Dla romantyków oraz młodych rodziców oczywiście wanna to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Sprawdzi się po długim dniu, zapewniając chwilę relaksu czy rozgrzewającą kąpiel w zimowe wieczory. Olejki eteryczne i świece pomogą zaś przygotować romantyczną kąpiel. Wanny dostępne na rynku występują w najróżniejszych rozmiarach i kształtach, można wybrać idealny model do wielkości łazienki.

Mimo że wanna ma wielu zwolenników, prysznic także cieszy się dużą popularnością. Zwykle decydują się na niego osoby żyjące szybko, dynamicznie, którym szkoda czasu na leżenie w wannie. Również w przypadku małych łazienek często okazuje się on koniecznością.

Odpływ liniowy – czy warto?

Występują różne rodzaje kabin – można wybrać rozmiar, kształt, sposób otwierania, design, cenę itd. Obecnie modne są brodziki płaskie oraz odpływ liniowy, ale nie zawsze jest on dobrym rozwiązaniem. W mieszkaniu w bloku może okazać się zbyt ryzykowny – problemem jest wykonanie odpływu liniowego z syfonem, który powinien znaleźć się pod podłogowymi warstwami łazienki, bo strop lub warstwa podłogowa (w niej chowasz instalację) musi mieć odpowiednią grubość.

Twoja ekipa remontowa na pewno przekona Cię, że mogą wykonać taką pracę – z jakim jednak efektem, możesz dowiedzieć się w najmniej oczekiwanym momencie. Lepiej zaprojektować elegancką łazienkę zgodnie z naszymi potrzebami niż trendami. Bez obaw można natomiast zastosować taki model w mieszkaniu na parterze.

Wanna z parawanem?

Doceniasz zalety zarówno wanny, jak i prysznica? Zastanów się nad innym praktycznym rozwiązaniem, czyli połączeniem tych zalet – wanną z parawanem. Może zasłaniać tylko część wanny, może być elementem drzwi przesuwnych. To nie tylko funkcjonalna opcja, ale też interesujący element dekoracyjny. Co więcej, u wielu producentów zamówisz też parawan o nietypowy kształcie czy niestandardowym rozmiarze.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here