Skuteczny demakijaż twarzy krok po kroku

Demakijaż twarzy to jedna z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych w codzienności każdej kobiety. Dotyczy to zarówno skóry młodej, ze skłonnością do powstawania wyprysków, jak i starzejącej się, na której stopniowo pojawiają się kolejne zmarszczki. Poprawne usuwanie całego makijażu może zdecydowanie opóźnić procesy starzenia cery, a także zapobiec jej zapychaniu i powstawaniu pryszczy. Jak robić to bezpiecznie i efektywnie?

Poza wpływem na ogólny stan naszej skóry źle przeprowadzony demakijaż może doprowadzić również do tego, że kolejne kosmetyki, np. nakładane potem esencje i kremy do twarzy, nie przyniosą oczekiwanych efektów. Twarz trzeba oczyszczać w taki sposób, aby nie pozbawić jej cennego płaszcza hydrolipidowego chroniącego przed utratą wilgoci. Poza makijażem zmywamy również pot, sebum, oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które osadzają się na skórze w ciągu dnia i mogą prowadzić do rozwoju bakterii. Według specjalistów demakijaż najlepiej wykonywać jeszcze przed rozpoczęciem nocnych czynności regeneracyjnych w skórze, czyli przed godziną 22.

Jak przeprowadzić skuteczny demakijaż? Na samym początku musimy ściągnąć warstwę tuszu do rzęs, cieni do powiek, eyelinera oraz pomadki do ust. W tym celu używamy płynu miceralnego, mleczka, lub płynu dwufazowego. Produkt musi być dobrany odpowiednio do typu naszej cery (suchej, mieszanej, tłustej lub wrażliwej). W ofercie producentów znajdziemy m.in. płyny z zawartością dodatkowych, dobroczynnych składników, takich jak przeciwstarzeniowy kwas hialuronowy, czy kojący ekstrakt z zielonej herbaty. Przykładamy nasączony płynem wacik na kilka sekund (musimy poczekać, aż składniki aktywne zaczną działać), a następnie delikatnie przesuwamy go i stopniowo usuwamy makijaż. Unikamy przy tym intensywnego tarcia, które może podrażniać skórę. Drugi krok to zastosowanie specjalnego żelu lub pianki do mycia twarzy. Stosując dowolny kosmetyk do demakijażu, należy najpierw delikatnie zwilżyć twarz wodą, a dopiero potem nałożyć i spienić produkt. Ważne jest również to, aby w trakcie mycia wykonywać delikatny masaż.  

Dokładne oczyszczanie to podstawa

Kosmetyki do demakijażu powinny być dostosowane do konkretnego typu cery. Możemy wybierać pomiędzy produktami antybakteryjnymi, w sam raz do cery tłustej i trądzikowej, silnie nawilżającymi dla cery suchej, a także delikatnymi i naturalnymi, które są dedykowane posiadaczkom skóry wrażliwej. Cery wrażliwe i mieszane lubią przede wszystkim pianki myjące, zwłaszcza te z zawartością kojącego aloesu. Szczególnie popularne w ostatnim czasie są koreańskie kosmetyki do demakijażu, np. marki Holika Holika. Gdy potrzebujemy intensywnego działania antybakteryjnego i walczymy z wypryskami oraz wągrami, najlepiej postawić na naturalne, silne mydła detoksykujące, np. od popularnej firmy Natura Siberica.

Dwa-trzy razy w tygodniu warto wykonać również peeling, który usunie martwy naskórek i pobudzi produkcję kolagenu. Wybór produktu zależy tutaj od efektu, który chcemy osiągnąć. Niektóre peelingi pięknie rozświetlają, kolejne usuwają zaskórniki, jeszcze inne ujędrniają. Oczywiście po dokładnym oczyszczeniu, nakładamy swoje ulubione kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Dzięki skutecznemu demakijażowi zyskamy pewność, że wszystkie składniki aktywne bez problemu wnikną w głąb skóry, a rano obudzimy się z odświeżoną i wypoczętą cerą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here