Skrzynie na jabłka z tworzywa - zalety

Transport produktów, które mogą ulec zniszczeniu w szybkim czasie wymaga nowoczesnych rozwiązań. Samochody chłodnie czy odpowiednio przystosowane magazyny to tylko niektóre z kroków, które należy podjąć przy transporcie żywności. Bardzo istotnym elementem jest samo przechowywanie. Na rynku dostępne są różne rodzaje skrzyń czy palet, dlatego warto wybrać najbardziej bezpieczny i ekonomiczny wariant.

Skrzynie na jabłka z tworzywa – zalety

Transport owoców i warzyw szczególnie wymaga odpowiedniego przygotowania. To produkty, które mogą szybko się zepsuć, a także uszkodzić mechanicznie, jeśli ładunek nie zostanie zabezpieczony. Nie da się ukryć, że dużą rolę odgrywają w tym pojemniki przystosowane np. do przewozu jabłek, które podczas jazdy czy rozładunku mogą się poobijać, a tym samym przynieść straty. Jednym z bardziej cenionych materiałów jest plastik, który sprawia, że skrzyniopalety na jabłka są elastyczne, co ułatwia przechowywanie palet jak również ich ładunek do samochodu czy magazynu.

Jednocześnie takie pojemniki charakteryzują się dużą dużą odpornością. W przeciwieństwie do skrzyń drewnianych, plastik nie musi być odpowiednio konserwowany, można go łatwo i szybko wyczyścić. Drewno w przeciwieństwie do tworzywa sztucznego chłonie wodę, co szybciej uszkadza pojemniki, a także przyspiesza proces dojrzewania owoców. Dodatkowo drewniana mokra powierzchnia to środowisko, które sprzyja rozwojowi pleśni i mnożeniu się bakterii.

Paleto pojemniki na jabłka – dlaczego warto je wybrać?

Dobór skrzyni do przewozu i przechowywania owoców należy dokładnie przemyśleć. Obecnie istnieje duży wybór tego typu produktów. Warto zdecydować się na firmę, która posiada już doświadczenie i jest zaufana. W przypadku drewnianych palet trzeba również dokładnie sprawdzać wymiary, gdyż mogą się one różnić. Minimalna różnica powoduje brak odpowiedniego zabezpieczenia i naraża na straty finansowe. Plastikowy pojemnik to rozwiązanie na dłużej, które jest bardziej bezpieczne dla owoców, ale droższe niż drewniane produkty, jednak warto je rozważyć podczas wybierania odpowiedniej metody dla siebie.

Transport zawsze wymaga specjalnego przygotowania i niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia towaru. Jednak w łatwy sposób można je zminimalizować – poprzez wybór solidnego materiału pochodzącego od sprawdzonego producenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here