Olejek do demakijażu

OCM, jest to oczyszczanie skóry twarzy za pomocą wybranego olejku. Jest to delikatna metoda, ale bardzo skuteczna, ponieważ tłuszcz wymywa tłuszcz. W wyniku tego uzyskujemy dokładnie oczyszczoną skórę twarzy, bez uszkodzenia naturalnej warstwy ochronnej i bez zwiększenia ilości wydzielanego sebum.

OCM – zmywania makijażu olejami

Demakijaż wykonany, za pomocą oleju jest to jedna z naturalnych metod oczyszczania twarzy. Wiele osób nie wierzy w jej skuteczność, jednak prawda jest taka, że jest to świetny sposób. Polega na rozpuszczeniu tłuszczu, za pomocą innego tłuszczu. Dzięki swojej delikatności, można nawet ją nawet stosować w przypadku wodoodpornego makijażu.

Jak stosować olejek oczyszczający do twarzy?

Olejek do demakijażu można wykonać samodzielnie w domu, lub kupić gotowy produkt. Druga opcja jest o wiele bardziej wygodna, wystarczy nałożyć niewielką porcję olejku, na lekko wilgotną skórę, a następnie spróbować go w nią wmasować. Gdy uważamy, że już domyłyśmy buzię, powinnyśmy zmyć olej za pomocą zwilżonej ściereczki. Taką ściereczkę po każdym demakijażu, należy umyć za pomocą mydła, dzięki temu posłuży nam przy kolejnym razie.

Jeżeli po zmyciu oleju, odczuwamy że skóra jest jeszcze lekko tłusta, należy przemyć ją tonikiem lub hydrolatem. Na zakończenie nakładamy krem nawilżający i gotowe.

Przeczytaj też: http://www.ozsk.pl/cera-co-jej-szkodzi/

Korzyści demakijażu wykonanego olejem

Większość kosmetyków dostępnych na rynku, które są przeznaczone do oczyszczania skóry twarzy, posiada w swym składzie SLS, alkohol lub konserwanty, które mogą prowadzić do przesuszenia, podrażnienia oraz uszkodzenia naturalnej bariery ochronnej skóry.

Podczas stosowania metody OCM, nie dość że oczyszczamy dokładnie skórę, ze wszystkich zanieczyszczeń, to jeszcze pielęgnujemy cerę. Olejki do demakijażu przeznaczone są dla każdego rodzaju skóry, bez wyjątków. Należy wybrać tylko odpowiedni rodzaj olejku.

Podczas demakijażu za pomocą olejku nasze oczy nie są podrażnione, nie pieką, ani swędzą. Kolejną korzyścią płynącą ze stosowania metody OCM jest odżywianie rzęs, podczas demakijażu. Czego tradycyjne żele i emulsje nie robią.

Poprzez stosowanie olejów, może to dziwne, ale normuje się praca gruczołów łojowych. W wyniku tego nasza skóra na twarzy mniej się przetłuszcza.

Źródło: https://www.dolinazielawy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here