Najlepsza odżywka do włosów kręconych

Włosy kręcone są szczególnym rodzajem włosów. Często są bardzo wrażliwe na uszkodzenia, suche, o wysokiej porowatości. Ciężko jest dobrać do nich odpowiednią pielęgnację. Nie wszyscy fryzjerzy wiedzą jak sobie radzić z takimi włosami.
Ostre środki myjące i stylizatory z dużą dawką alkoholu w składzie są dla takich włosów zbyt inwazyjne i dodatkowo uwrażliwiają i tak delikatne włosy.

Plan pielęgnacji:

Olejowanie:

Bardzo ważny punkt w pielęgnacji włosów wysokoporowatych a takie najczęściej są włosy kręcone. Niestety tu nie ma uniwersalnej rady. Każdy musi sam znaleźć olej, który najbardziej mu odpowiada. Teoretycznie sprawdzić się powinien olej arganowy, lniany, jojoba czy ze słodkich migdałów jednak czasami nawet te pewniaki zawodzą a hitem okazuje się np. olej kokosowy teoretycznie niewskazany do tego rodzaju włosów.

Mycie:

Pielęgnacja włosów kręconych musi przebiegać w kilku etapach.
Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego środka myjącego. Najczęściej posiadaczki takich włosów wybierają delikatne szampony bez sls w składzie. Często wybór pada na szampony dla dzieci, które posiadają proste składy bez silnych środków myjących.

Odżywienie:

Następnie konieczne jest nałożenie odżywki do włosów. Najlepsza odżywka do włosów kręconych to taka o mocno emolientowym składzie. Dobre okazać się mogą też odżywki ze sporą dawką silikonów. Włos pokryty zostanie ochronną warstwą silikonu dzięki czemu łuski, które przy tym rodzaju włosów są najczęściej odchylone zostaną domknięte, osłonią one też łuskę włosa przed uszkodzeniami mechanicznymi i zablokują odparowywanie wody.

Wiele dziewczyn pomija etap mycia włosów szamponem i wybiera samą odżywkę, ponieważ włosy kręcone nie wytwarzają aż takiej ilości sebum, że substancje myjące zawarte w odżywkach w zupełności wystarczą aby zachować świeży wygląd włosów. Chronimy wtedy włosy na długości.

Często wybierana jest też metoda OMO, czyli nakładanie odżywki przed myciem na włosy, następnie mycie skóry głowy szamponem, i ponowne nakładanie odżywki na całe włosy. Dzięki temu włosy po myciu są odżywione i odpowiednio dociążone. Od czasu do czasu warto zastosować odżywkę proteinową aby włosy nabrały witalności i objętości. Jednak dobierać ją trzeba ostrożnie tak aby nie przesuszyć włosów. Przynajmniej raz w tygodniu dobrze jest użyć mocno emolientowej maski, np. z olejem macadamia, arganowym czy ze słodkich migdałów.

Stylizacja:

W przypadku włosów kręconych ważne jest nawilżanie włosów humektantami. Do stylizacji świetny jest żel lniany który nie tylko genialnie nawilży włosy ale też wspaniale utrwali fryzurę. Natomiast przed myciem czy do maski warto dodać żel aloesowy.

Włosy kręcone czesane mogą być tylko na mokro i to grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Podczas czesania trzeba szczególną uwagę zwracać na to aby włosów nie szarpać i nie ciągnąć. Próba rozczesania włosów kręconych na sucho może skończyć się tylko i wyłącznie puchem i połamanymi końcami

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here