Laser do depilacji

Depilacja laserowa ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że jej skuteczność jest bardzo wysoka. Obecne urządzenia mają ogromne możliwości, a ich cena nie jest zbyt wysoka, dlatego jest to bardzo częsty element wyposażenia gabinetu estetycznego. Na czym polega proces depilacji światłem? Na co zwrócić uwagę wybierając laser do depilacji? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Depilacja światłem- na czym polega ten proces?

Zanim rozpoczniemy dywagacje na temat depilacji światłem, warto wcześniej zastanowić się nad tym, na czym dokładnie polega ten proces. Otóż podczas pracy depilator wykorzystuje tzw. metodę światła impulsowego. Umożliwia to skuteczne działanie fal laserowych, które to mają różnorodną długość, dodatkowo rozprzestrzeniają się w różnych kierunkach. Warto wiedzieć, że światło zostaje pochłonięte przez melaninę, następnie zamienia się w energię świetlną. Dzięki temu wzrost włosa zostaje skutecznie zatrzymany. Uszkodzeniu ulegają mieszki włosowe, co jest bardzo ważne. Ze względu na to, że owłosienie rośnie niejednakowo, to dość trudne jest zauważenie spektakularnych efektów po pierwszym użyciu. W praktyce pozytywne skutki widoczne są z reguły po 2 miesiącach regularnego stosowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając laser do depilacji?

Dość problematyczny może okazać się wybór lasera do depilacji. Przede wszystkim warto skupić się na znanych i sprawdzonych markach, które oferują odpowiednie urządzenia. Wysokiej klasy lasery do depilacji znaleźć można na stronie https://attre.eu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-diodowy-do-depilacji. Szukając nowego sprzętu niezbędnego do depilacji światłem warto zwrócić uwagę na ilość emitowanych impulsów, wagę, a także na powierzchnie działania- im te wartości są większe, tym bardziej funkcjonalny jest sprzęt. Warto wybrać laser z długim kablem lub bezprzewodowy, dzięki temu korzystanie z niego jest wygodniejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here