Koraliki drewniane na rękę

0
906

Lubimy biżuterię i wszelkie ozdoby, które mogą nas otaczać. Jednym przynosi to spokój innym poczucie bycia kimś odmiennym, a dla jeszcze innych jest to po prostu bez znaczenia — założyli biżuterię, bo tak wypada. Biżuteria na ogół kojarzy nam się z metalami szlachetnymi i drogimi kamieniami. Jednak przecież ozdoby mogą być również wykonane z surowców innej natury. Spotykamy zatem biżuterię ze skóry, kości, szkła, papieru, tekstyliów i drewna. Na przykład drewniana biżuteria w postaci koralików to coś szalenie oryginalnego, choć przecież nie nowego. Ludy pierwotne od zawsze dekorowały się właśnie w ten sposób. Współcześnie przejęliśmy od nich ten rodzaj ozdób. Drewno to niesamowicie wdzięczny materiał. Występuje przecież niezliczona ilość odmian drzew, z których możemy wykonać biżuterię. Paleta barw drewna jest imponująca. Drewno jest różnej miękkości, różnego ciężaru, gęstości i zapachu. Artyści wykonujący biżuterię z drewna korzystają z naturalnych kształtów surowca, lub w nim rzeźbią. Najprostszym wykorzystaniem tego materiału są koraliki z surowego drewna. Można zakładać koraliki drewniane na rękę, na szyję, czy stopę. Wykorzystanie drewna jako biżuterię jest oznaką wspólnoty z naturą. Są to przedmioty ciepłe i pełne przyjaznej atmosfery. Drewno surowe lub barwione, czy szlifowane sprawia jednakową przyjemność.

Koraliki z surowego drewna mienią się różnymi kształtami. Mogą być okrągłe, owalne, sześcienne, prostopadłościenne, ostrosłupowe czy mieszane. Drewno jako materiał posłuszny w obróbce nie sprawia kłopotu przy modelowaniu go. Koraliki drewniane mogą być nanizane na żyłkę, nitkę, rzemień, rafię, czy jakikolwiek inny surowiec. Koraliki drewniane na rękę nie koniecznie muszą być umieszczone na krótkiej opasce. Długi zwój spokojnie możemy owinąć kilka razy wokół przegubu. Tę samą zasadę możemy stosować owijając koraliki wokół szyi czy stopy. Wybierając drewnianą biżuterię musimy jednak pamiętać o tym, by ogólnie nosić się do niej stylowo. Odpada garnitur, żakiet, czy legginsy. Jak styl, to styl. Proponuję dżinsy, długą i szeroką spódnicę lub sukienkę, wełniany sweter, koszulkę na ramiączkach itp. Ma być luźno, swobodnie i przewiewnie. No, chyba że ktoś chce szokować, lub nie ma gustu.

Drewniana biżuteria w postaci koralików, wisiorów czy kolczyków jest szalenie atrakcyjna. Oprócz biżuterii z surowego drewna spotyka się również bogato barwioną. Różnokolorowość drewnianej biżuterii może nam się kojarzyć z szamaństwem. Cóż w tym złego? Bliskość natury i korzystanie z jej bogactw jeszcze nie zaszkodziła komukolwiek. Pierwotne interesowanie się naturą i odwoływanie się do jej żywiołów jest jak najbardziej pozytywne. Jesteśmy częścią natury i nie możemy o tym zapominać. Drewniana biżuteria ma tę zaletę, że jest lekka i wygodnie się przechowuje. Ponadto nie musimy jej pielęgnować, chyba że ktoś się uprze i zamawiać specjalne sejfy do jej przechowywania.

Drewniane koraliki oprócz tego, że są naszą biżuterią, mogą czasem posłużyć jako instrument perkusyjny. Niektóre paciorki z drewna o bogatej strukturze akustycznej wydają bardzo ciekawy dźwięk. Nieraz w przypadku kolczyków może to być nieznośne, ale jako koraliki drewniane na rękę, czy stopę — są interesującym dodatkiem aranżacyjnym. Grająca biżuteria, to atrakcyjny element towarzysko-poznawczy. Odzież płócienna, wełniana, czy bawełniana jak najbardziej pasuje stylem do drewnianej biżuterii. Jeżeli jeszcze posiada niesamowite abstrakcyjne wzory, lub kojarzące się z naturą liście, owoce, nasiona, kwiat to efekt jest piorunujący.

Ogólnie wystrój drewniany pomieszczeń, jak i dekoracje są elementem, który nastraja nas pozytywnie. A mając przy sobie drewniane koraliki czujemy ich ciepło i korzystamy z ich pozytywnej energii. Dobre samopoczucie oddala od nas przykre niespodzianki, a jeśli już się zdarzą, to łatwiej się nam przed nimi obronić.

Obcowanie z naturą na co dzień pozwala unikać stresów i wyzwala optymizm, którego nigdy dość ! Otaczajmy się drewnem i korzystajmy z jego przyjaznych właściwości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here