Kominek w domu

Polacy uwielbiają kominki. To jedno z marzeń, które obowiązkowo realizują przy zakupie czy budowie domu, ale nie rezygnują z niego gdy stają się właścicielami mieszkań. Kominki wnoszą do domów ciepło fizyczne i estetyczne. Ratują podczas deszczowych i mglistych dni, gdy za wcześnie na włączanie ogrzewania i zupełnie wystarcza ciepło, które daje kominek.

Biokominek, alternatywa dla tradycyjnego

Zły stan powietrza w miastach nasyconych spalinami samochodowymi i wyziewami z kominów fabrycznych i domowych sprawia, że palenie w domowych kominkach staje się niekomfortowe i lekko passe. Administracja niektórych miast, szczególnie zagrożonych CO2 w powietrzu wręcz zabrania używania standardowych kominków. Współczesna technologia sprawia jednak, że nie trzeba całkowicie rezygnować z ich urody i można cały czas cieszyć się z posiadania własnego źródła ognia.

Biokominek to alternatywa dla tradycyjnego kominka. Opałem stosowanym w biokominkach jest bioetanol, który zapala się zwykłą zapalniczką. Tego rodzaju kominek nie generuje sadzy ani popiołu, nie trzeba go czyścić po każdy paleniu, można go wygasić w dowolnej chwili nie czekając aż wypali się wsad. Biokominek jest czysty w obsłudze, funkcjonalny i bezpieczny.

Biokominek przyjazny dla środowiska

Biokominki dostępne na https://www.komineo.pl/ są w 100% przyjazne środowisku. Dlaczego? Ponieważ nie emitują gazów cieplarnianych i szkodliwych dla mieszkańców pyłów. Podczas spalania paliwa w biokominku powstaje dwutlenek węgla i para wodna, czyli naturalne substancje obecne cały czas w powietrzu wdychanym i wydychanym. Biopaliwa stosowane w biokominkach wytwarzane są z organicznych produktów, takich jak: ziemniaki, celuloza czy kukurydza. W trakcie spalania ulegają całkowitej biodegradacji, nie tworząc niebezpiecznych dla środowiska odpadów.

Kominek elektryczny bez wentylacji i komina

Kominki elektryczne natomiast zapewniają blask ognia niezależnie od pory roku. Można się nimi cieszyć nawet wtedy, gdy jest ciepło i nie potrzebujemy funkcji ogrzewania. To przyjemność całoroczna i uniwersalna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here