Jak się robi paznokcie hybrydowe

Zadbane i wypielęgnowane dłonie są wizytówką każdego człowieka. Szczególną uwagę na ten aspekt zwracają kobiety. Suche i szorstkie ręce, skórki na paznokciach lub wręcz obgryzione paznokcie to elementy, które bardzo negatywnie wpływają na nasz wizerunek. Wiele kobiet decyduje się oddać swoje dłonie w profesjonalne ręce i korzysta z usług manikiurzystek.

Dobrze i ładnie pomalowane paznokcie to prawdziwa ozdoba dłoni

Jak się robi paznokcie hybrydowe?Przez długie lata kobiety malowały paznokcie zwykłymi lakierami, jednak od kilku dobrych lat coraz większą popularność zdobywa metoda hybrydowa, która charakteryzuje się nieporównywalnie wyższą trwałością i pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami nawet do trzech tygodni, bez ryzyka odpryśnięcia lakieru przy wykonywaniu różnych obowiązków domowych. Metoda hybrydowa nie jest łatwa, dlatego większość osób decyduje się na skorzystanie z usług manikiurzystki. Jednak coraz większe grono klientek poszukuje na własną rękę informacji jak się robi paznokcie hybrydowe, aby spróbować tej sztuki w zaciszu domowym. Ma to tę zaletę, że nie trzeba umawiać się z kosmetyczką na konkretny termin, a i koszt zabiegu jest znacznie niższy. Minusem jest czas, jakiego potrzebujemy na osiągnięcie wprawy w tej procedurze oraz mniejszy wybór kolorów lakierów.

Jak się robi paznokcie hybrydowe?

Aby spróbować samemu pomalować paznokcie metodą hybrydową, należy w pierwszej kolejności zainwestować w niezbędne akcesoria i sprzęt. Należą do nich przede wszystkim specjalna lampa UV, która służy do utwardzania kolejnych warstw lakieru, a także lakiery w ulubionych kolorach, baza oraz top służący do wykończenia malowania jako ostatnia warstwa. Dodatkowe akcesoria obejmują aceton, który służy do ściągania starego lakieru przed założeniem nowego oraz cleaner – specjalny płyn odtłuszczający płytkę paznokcia. Dodatkowo przydadzą się waciki bezpyłowe, kopytko do usuwania skórek. Wymienione akcesoria można kupić albo w ramach specjalnych zestawów startowych zawierających wszystkie niezbędne elementy do samodzielnego pomalowania paznokci, albo skompletować wszystko w ramach pojedynczych zakupów. Ten ostatni wariant ma tę zaletę, że możemy każdorazowo indywidualnie zdecydować, jakiej marki i jakości wyrób nam odpowiada i mamy wpływ na ostateczny kształt zestawu.

Przed przystąpieniem do zabiegu dobrze jest dokładnie umyć ręce

Jak się robi paznokcie hybrydowe?Następnie, jeśli mamy na paznokciach lakier hybrydowy, należy ściągnąć go przy pomocy wacików nasączonych acetonem bądź specjalnym płynem o podobnym działaniu. Stary lakier należy moczyć w acetonie około 15-20 minut, a następnie zdrapać za pomocą specjalnego radełka lub kopytka. W kolejnym kroku należy zadbać o skórki. W tym celu zmiękczamy je odpowiednim do tego płynem i albo odpychamy drewnianym patyczkiem, albo też, jeśli mamy w tym kierunku umiejętności, wycinamy cążkami. Po usunięciu skórek piłujemy paznokcie w ulubiony kształt, może to być kwadrat lub migdał albo dowolny inny. Tak przygotowane paznokcie polerujemy kostką, przemywamy cleanerem i możemy przejść do następnego etapu, jakim jest malowanie paznokci.

Na początek nakładamy cienką warstwę bazy hybrydowej

Warto zadbać o dobór odpowiedniego produktu, gdyż nie wszystkie produkty dostępne na rynku charakteryzują się dobrą jakością. Istotne jest, aby dokładnie przykryć bazą całą powierzchnię paznokcia oraz aby jej warstwa była możliwie cienka. Następnie utwardzamy bazę pod lampą i możemy zacząć malować paznokcie wybranym kolorem. W zależności od nasycenia lakieru pigmentem malowanie należy powtórzyć dwu- lub trzykrotnie, za każdym razem utwardzając kolejną warstwę pod lampą. Na tym etapie szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, aby pomalować również wolny brzeg każdego paznokcia. Warto zapoznać się z instrukcją producenta lampy i lakieru dotyczącą czasu, jaki jest niezbędny do prawidłowego utwardzenia każdej warstwy. Na koniec malujemy paznokcie topem i tutaj również trzeba zadbać o to, aby jego warstwa nie była za gruba i dokładnie pokryła każdy paznokieć. Po wyjęciu dłoni spod lampy przemywamy całość cleanerem, dzięki czemu paznokcie nie będą lepkie i nabiorą pięknego połysku.

Najprawdopodobniej początkująca użytkowniczka nie będzie do końca zadowolona z efektów pierwszego samodzielnie wykonanego zabiegu

Trudności, jakie napotkamy na każdym z etapów manicure, pozwolą nam doskonalić technikę w kolejnych podejściach. Dlatego nie należy się zrażać. Pamiętajmy, że praktyka czyni mistrza i po kilku zabiegach nasze paznokcie naprawdę nie będą się różniły od tych wykonanych przez profesjonalną maniciurzystkę. Z czasem będziemy też mogły zainwestować w kolejne kolory lakierów do kolekcji albo we frezarkę, która odpowiednio użytkowana znacznie przyspiesza procedurę ściągnięcia starego lakieru i przygotowania paznokci do założenia nowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here