Jak naturalnie przyciemnić włosy

Twój naturalny kolor włosów jest nieco zbyt jasny, ale boisz się toksycznego działania farb? Zależy Ci na subtelnym przyciemnieniu? Sięgnij po zioła. Do zalet ich stosowania należy delikatność w działaniu, niska cena i dodatkowe efekty w postaci wzmocnienia i odbudowania włosów. Warto przy tym uważać na potencjalne reakcje alergiczne – każdy organizm jest inny, ale nie ma substancji, która nie jest zdolna wywołać u kogoś alergii. Większość ziół aplikowana na włosy nawet na chwilę ma ponadto działanie wysuszające. Powinniśmy więc najpierw zadbać o właściwe nawilżenie włosów, a do mieszanek ziołowych warto dodawać lipę, ślaz czy siemię lniane – zawarte w nich naturalne śluzy nawilżają włosy i skórę głowy.

Jak naturalnie przyciemnić włosy?

Jak naturalnie przyciemnić włosyA zatem, jak naturalnie przyciemnić włosy? Pomoże nam w tym jedno z ziół mających właściwości przyciemniające albo mieszanka kilku z nich. Wybierz takie zioła, jak pokrzywa, orzech włoski, kora dębu czy rozmaryn. Kupisz je w aptece bądź w sklepie zielarskim w formie suszonego ziela (do jego zaparzania warto używać zaparzacza lub przecedzić przed użyciem) lub w postaci wygodnych torebek (fix). Na rynku są też dostępne gotowe mieszanki ziół przyciemniających, gdzie właściwie dobrane składniki wzmacniają nawzajem swoje działanie.

Jak monitorować efekty?

Zioła dla przyciemnienia włosów stosujemy w formie płukanki. Oznacza to, że parzymy ich większą ilość, studzimy do temperatury, która nie będzie zbyt wysoka, i wlewamy do miski, a następnie zanurzamy w niej umyte włosy kilka razy. Włosy należy odcisnąć, ale nie spłukiwać. Zabieg powtarzamy tak często, jak to możliwe dla włosów i skóry głowy bez przesuszenia. Pierwsze efekty będą widoczne już po miesiącu, jednak wraz ze wzrostem włosów znikną, jeśli nie będziemy stosować ziół w regularnych odstępach czasu. Przy monitorowaniu efektów pomocne będzie robienie zdjęć (konieczne są podobne warunki atmosferyczne i oświetlenie) – dopiero ich porównanie do dłuższym czasie uzmysłowi nam, jak nasz kolor włosów zmienia się na ciemniejszy wraz z upływem czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here