Czyszczenie kotłów

Czyszczenie kotłów to element konserwacji, którego nie można pomijać. Dzięki dbaniu o stan techniczny urządzenia, można przedłużyć jego żywotność. W Polsce działa wiele firm, które wykonują tego typu usługi, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem specjalisty, który zajmie się tematem.

Dlaczego kotły wymagają regularnego czyszczenia?

Kotły przemysłowe działają praktycznie bez przerwy. Ich codzienna eksploatacja powoduje zbieranie się zanieczyszczeń i nie ma tu znaczenia, czy są na węgiel, drewno, czy paliwo stałe. Z osadów powstaje powłoka na ściankach, która izoluje płaszcz wodny od spalin. Tym samym przyczynia się do mniejszego odzysku ciepła oraz osłabienia ciągu kominowego. Taka sytuacja jest dosyć niebezpieczna, ponieważ spaliny mogą cofnąć się z powrotem do kotłowni. Nawet jeśli do tego nie dojdzie, duża ilość zanieczyszczeń obniża efektywność kotła i sprawia, że urządzenie szybciej się zużywa. Aby temu zapobiec, warto regularnie czyścić kocioł.

Kto wykonuje czyszczenie kotłów?

Na czym polega czyszczenie kotłów? To proces, który zakłada usunięcie zanieczyszczeń nie tylko w postaci materiałów sypkich, ale też kamienia kotłowego czy korozji. Potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu. Na szczęście na rynku działają firmy, które dysponują pojazdami typu VACU-PRESS i odkurzaczami przemysłowymi. To na przykład https://makowskimis.eu/oferta/kotly/. Czyszczenie kotłów przy pomocy węży ssących jest szybsze i skuteczniejsze. Pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki temu kocioł będzie działał wydajniej. Przedłuży to także jego żywotność.

Co dzieje się z zassanymi zanieczyszczeniami? Większość profesjonalnych firm zapewnia przewóz materiałów sypkich na miejsce wskazane przez zleceniodawcę. Jeśli klient nie zna odpowiedniej lokalizacji, specjaliści mogą zutylizować odpady we własnym zakresie. Wystarczy tylko znaleźć firmę, która dysponuje odpowiednim sprzętem i oferuje usunięcie zanieczyszczeń wraz z przeglądem i okresową konserwacją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here