Z brodzikiem czy bez? Kabiny prysznicowe a studzienki odpływowe.

Nie ulega wątpliwości, że każdy dom wymaga stosownej łazienki, wyposażonej w funkcjonalny i higieniczny prysznic. Klasyczne wanny powoli wychodzą z użytku – ciężko jest wygospodarować na nie odpowiednią ilość miejsca, a pełna kąpiel zużywa zbyt dużo wody. Kabina prysznicowa jest obecnie uznawana za standard, jednak nie jest to jednolity element wyposażenia. Jeszcze do niedawna zazwyczaj opierały się one na specjalnym, metalowym lub akrylowym brodziku, dziś jednak rozwiązanie to spotyka się coraz rzadziej.

Jakie rozwiązanie jest dziś w modzie?

Obecnym trendem są wbudowane kabiny, wykonane z takich samych płytek, co reszta pomieszczenia. Metoda ta jest tańsza, łatwiejsza w montażu, a przede wszystkim prezentuje się o wiele lepiej. Rzecz jasna, muszą zostać tu wykorzystane odpowiednie studzienki odpływowe – w przeciwnym razie woda zostanie rozchlapana po całym pomieszczeniu. To bardzo ważne, aby do instalacji takiej kabiny zatrudnić sprawdzonego fachowca, ale istotną kwestią jest także odpowiedni dobór wyposażenia. Oprócz studzienek odpływowych, przydatne okazują się tutaj:

  • Odwodnienia liniowe

  • Dobrze uszczelnione płytki

  • Zasłonka wykonana na zamówienie

  • Wpusty podłogowe

Jeśli obawiamy się, że woda może się nagromadzić i wylać poza obszar kabiny, można zdecydować się na otoczenie jej progami – nie jest to jednak konieczne, o ile odwodnienie prysznicowe jest dostatecznie wydajne.

Studzienki odpływowe – na co zwrócić uwagę?

Z uwagi na dużą popularność wbudowanych kabin, wielu producentów poszerzyło swoją ofertę, oferując różnego typu sprzęt, niezbędny przy ich montażu. Warto jest bliżej przyjrzeć się propozycjom poszczególnych marek – przemyślany zakup jest konieczny, jeśli chcemy osiągnąć satysfakcjonujące efekty końcowe. Jak można się spodziewać, studzienki odpływowe występują w różnych wariantach, lecz niektóre z ich parametrów są szczególnie istotne. Aby wiedzieć, czy wybrany model spisze się dobrze, powinno się na jego wymiary – rozmiar ujścia bezpośrednio przekłada się na jego wydajność, szczególnie jeśli stawiamy na pojedynczy, punktowy odpływ. Mile widziany jest także koszyczek, który gromadzi w sobie stałe zanieczyszczenia – takie, jakich nie powinno się odprowadzać do kanalizacji.

Jest to proste akcesorium, które znacznie ułatwia czyszczenie kabiny i zapobiega jej zapychaniu. Dla wielu osób duże znaczenie ma także łatwość montażu – studzienki odpływowe tak naprawdę nie są szczególnie skomplikowane, dlatego w większości przypadków można zainstalować je bez większych problemów.

Więcej o studzienkach odpływowych i odwodnieniach liniowych dowiesz się tutaj: https://www.bielbet.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here