Wybór perfum

0
1311

Perfumy to jeden z najlepszych i zarazem najbardziej popularnych prezentów. Jest to idealny pomysł zarówno jeśli chodzi o upominek dla kobiet jak i dla mężczyzn, w każdej grupie wiekowej. Wbrew powszechnej opinii wybór perfum nie jest wcale łatwą decyzją.

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów perfum, w zależności od tego jaką kwotę chcesz przeznaczyć na dane perfumy, możesz zdecydować się na wodę toaletową, wodę perfumowaną lub czyste perfumy. Musisz wiedzieć, że nazwa perfumy jest zarezerwowana dla roztworu od 20% do 40%, w pozostałych przypadkach masz do czynienia z wodą perfumowaną lub wodą toaletową. Warto wspomnieć że wody toaletowe często kuszą niską ceną, ale to właśnie prawdziwe perfumy charakteryzują się najwyższą trwałością (choć ich cena nie należy do najniższych). Prawdziwe perfumy to naprawdę rzadkość na polskim rynku, często ukazują się w bardzo małych flakonikach.

Ceny perfum zaczynają się od kilkuset złotych a kończą nawet na kilku tysiącach. Pomimo tego, że wody perfumowane są znacznie mniej trwałe niż perfumy, ich ceny również potrafią osiągać kolosalne rozmiary, zwłaszcza gdy chodzi o wytwory popularnych i luksusowych marek takich jak „Chanel” czy „Giorgio Armani” – w tym wypadku sprawa jest zrozumiała ponieważ płacimy za markę. Niestety wiele firm korzysta z niewiedzy swoich klientów i sprzedaje wody perfumowane jako perfumy (zawyżając przy tym ich cenę). Aby nie dać się oszukać, należy znać znaczenie symboli widniejących na flakonikach lub kartonach. Najczęściej mamy do czynienia z oznaczeniami takimi jak „parfum”, „EDP” oraz „EDT”, gdzie kolejno oznaczają one prawdziwe perfumy, wodę perfumowaną oraz wodę toaletową. Są to francuskie skróty od „eau de parfum” oraz „eau de toilette”. Kiedy znasz już podstawy, możesz zabrać się za wybieranie perfum. Zatem jak dobrać perfumy?

Jeżeli bardzo dobrze znasz osobę, której chcesz sprawić prezent możesz pokusić się o samodzielny wybór na podstawie tego co lubi dana osoba. Dajmy na to, jeżeli twoja dziewczyna lub żona uwielbia zapach orientalnych kwiatów, doskonałych pomysłem będą perfumy Tiffany & Co. Intense. Oczywiście jeśli czyste perfumy są poza twoim zasięgiem cenowym możesz postawić na wody perfumowane damskie Tiffany & Co. Intense. Jest to wyjątkowo intensywny zapach, który utrzymuje się na skórze nawet do kilkunastu godzin, nie tracąc przy tym na wyrazistości. Dodatkowo woda perfumowana dla kobiet Tiffany & Co. Intense doskonale nada się także na prezent dla kogoś kto zna się na perfumach, jest to bowiem kultowy model o którym było bardzo głośno w 2018 roku, kiedy to miał swoją premierę.

Jeżeli jednak nie masz pojęcia jak się za to zabrać lub nie wiesz jakie zapachy lubi osoba, którą chcesz obdarować, możesz poprosić o pomoc specjalistę. W tym celu wystarczy udać się do perfumerii i powiedzieć o swoich oczekiwaniach- z pewnością osoba która tam pracuje zna się na swoim fachu i zrobi co w jej mocy, byś był zadowolony ze swojego zakupu. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do tego czy perfumy spodobają się komuś, komu chcesz je dać, możesz poprosić o paragon oraz upewnić się czy w danej perfumerii możliwy jest zwrot zakupu (jeśli nie, pamiętaj, że zawsze możesz poszukać innej perfumerii). Natomiast jeśli doskonale znasz model perfum, który chcesz kupić, istnieje wiele perfumerii internetowych, które niejednokrotnie oferują konkurencyjne ceny. Musisz pamiętać, że jeżeli decydujesz się na zakup w perfumerii internetowej, powinieneś wybrać tą sprawdzoną, aby nie zostać oszukanym!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here