Stal kwasoodporna

Czym jest stal kwasoodporna?

Stal kwasoodporna, zwana też kwasówką, znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle, produkcji oraz w gospodarstwach domowych. Stal ta jest odporna na działanie niektórych kwasów, dzięki czemu produkty z niej wykonane noszą miano wytrzymałych i i trwałych. Odporność na różnego rodzaju kwasy uzyskuje się, między innymi, poprzez stabilizację austenitu. Zgodnie z Polską normą dostępne są stale oznaczone symbolami: 0H18N9, 1H18N12T, H17N13M2T, OH13N28M3TCu, 0H22N24M4TCu.

0H18N9

Stal stosowana do głębokiego tłoczenia. Wysoce odporna na działanie silnych środków konserwujących, np. sól drogowa. Znajduje zastosowanie w przemysłach farmaceutycznym, blacharskim, chemicznym.

1H18N9T

Stal tego rodzaju, dzięki stabilizowaniu tytanem, może zostać zastosowana do urządzeń spawnych. Ze stali tego typu wykonuje się między innymi: zbiorniki do kwasów, urządzania w przemyśle lakierniczym, wymienniki ciepła, części urządzeń pracujących w kwaśnym środowisku jak również wykonywane są z niej przedmioty lub elementy przedmiotów narażone na działanie środków konserwujących

H17N13M2T

Podobnie jak poprzednie, jest to stal austeniczna stabilizowana tytanem. Dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie w medycynie. Tworzy się z niej łączniki i śruby łączące kości. Można ją również spotkać we włókiennictwie, jako doskonały materiał do pracy w obecności kwasowych barwników.

00H17N13M2 oraz 00H17N14M2

Powyższe stale, ze względu na swoją najwyższej klasy wytrzymałość stosowne są do budowy elementów, których grubość metalowej ścianki przekracza 2 cm. Odporne na korozję międzykrystaliczną, mocznik oraz na niektóre agresywne chlorki.

Kupowanie stali w XXI wieku

Stal kwasoodporna, w związku ze swoją niezawodnością nie należy do najtańszych i do najbardziej dostępnych na polskim rynku. Przy wyborze odpowiedniego materiału warto skorzystać z doświadczenia fachowców, którzy pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie. W czasach Internetu, ważne jest aby obsługa była wygodna i w pełni zdigitalizowana. Warto zwrócić uwagę na sklepy internetowe, zajmujące się sprzedażą stali, w kilka minut można porównać ceny i uzyskać niezbędne informacje. Sklep z metalami https://sklep-metale.pl/ przez swoje długoletnie doświadczenie oferuje wysokiej jakości metale w przystępnych cenach. Dzięki specjalistycznej wiedzy pracowników sklepu, można dobrać nie tylko poszukiwany metal, ale również tańszy zamiennik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here