Rodzaje i typy elektronarzędzi

Dobry właściciel w końcu zdobędzie cały arsenał elektronarzędzi. I słusznie, ponieważ codzienne prace, drobne naprawy i remonty domowe nie powinny być nawet rozpoczynane bez elektronarzędzia. Nikt już nie chce piłować ręczną piłą, a wiercić i rozbijać ściany dłutem i przecinakiem – to już w ogóle wczorajszy dzień. Jednak oprócz najbardziej popularnych i znanych urządzeń (takich jak wiertarki, młoty udarowe, szlifierki kątowe i piły elektryczne) istnieje wiele innych elektronarzędzi. Każdy z nich ma swoją własną sferę zastosowania i cel.

O tym, jakie istnieją rodzaje elektronarzędzi, jak dokonuje się klasyfikacji sprzętu elektrycznego, jakie są główne różnice między urządzeniami elektrycznymi, opowiem w tym artykule.

Najprostszą i najbardziej sprawdzoną klasyfikacją jest podział według przeznaczenia

Istnieje klasyfikacja elektronarzędzi w zależności od tego, co są w stanie wykonać. Wszystkie elektronarzędzia dzielą się na następujące grupy:

Do wykonywania otworów.

Dotyczy to urządzeń , które wiercą, nawiercają, miażdżą, łamią, robią otwory, montują elementy złączne i nacinają gwinty. Takimi elektronarzędziami ze sklepu https://sklep.elektrospark.pl/ są wiertarka elektryczna, młot udarowo-obrotowy, wkrętarka, śrubokręt, gwintownik, wiertarka i młot udarowy. W rzeczywistości, lista jest bardzo znana i jest najbardziej popularna wśród uważnych właścicieli.

Do obróbki drewna, płyt pilśniowych i wiórowych, płytek i płyt gipsowo-kartonowych.

Na wsi jest wiele takich prac, które wymagają cięcia i piłowania. Obejmuje to sprzątanie ogrodu, cięcie kłód i cięcie różnych materiałów. Do tego potrzebne są piły. Najpopularniejsze z nich to elektryczne piły łańcuchowe, elektryczne piły ręczne, kosy do zarośli i piły tarczowe. Szczególnie lubiana jest przecinarka do śrub, choć w rzeczywistości nie jest to piła, oraz szlifierka kątowa.

Podsumowanie

Wiele z tych narzędzi jest przenośnych. Oznacza to, że są one łatwe do przenoszenia (np. młotowiertarka, wkrętarka, a nawet mała przecinarka do płytek). Istnieją jednak również urządzenia, których właściwości techniczne wymagają instalacji stacjonarnej. Są one wykonane w formie obrabiarek, lepiej przykręcić je do powierzchni stołu lub stołu warsztatowego i nie wymagają stałego przemieszczania. Dotyczy to przede wszystkim pilarek tarczowych, strugarek i strugów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here