Profesjonalna suszarka do włosów

Czym kierujemy się wybierając fryzjera, który ma się zająć naszą fryzurą? Przede wszystkim najważniejsze są umiejętności. Chcemy aby nasza nowa fryzura wyglądała schludnie, modnie i świeżo. Po drugie zwracamy uwagę na wystrój oraz wyposażenie salonu fryzjerskiego. Po nim widać w jaki sposób fryzjer podchodzi do swojego fachu.

Jeśli widzimy staromodny wystrój rodem z ubiegłej epoki, a do tego wszechobecne sprzęty, które pamiętają jeszcze fryzury naszych mam, to omijajmy je szerokim łukiem. Jeśli właściciel zakładu fryzjerskiego nie widzi potrzeby, aby inwestować w profesjonalny sprzęt, to z pewnością nie jest również zainteresowany doszkalaniem siebie czy też swoich pracowników. Nie będziemy mogły skorzystać z najnowszych trendów obowiązujących we współczesnym fryzjerstwie.
Poza niepotrzebną stratą pieniędzy w takim salonie z pewnością musimy się liczyć ze sporą stratą czasu. Nowoczesne sprzęty usprawniają pracę fryzjera a do tego nie niszczą tak włosów jak sprzęty starego typu.

Profesjonalna suszarka do włosów powinna być podstawowym wyposażeniem każdego porządnego salonu fryzjerskiego

Podstawową zaletą jaką posiada profesjonalna suszarka do włosów jest funkcja jonizacji powietrza. Dzięki temu włosy się nie puszą i można na nich wykonać nawet najbardziej wymyślną fryzurę. Na czym polega jonizacja? Podczas suszenia na powierzchni naszych włosów pod wpływem wysokiej temperatury pojawiają się jony dodatnie, suszarka z funkcją jonizacji emituje jony ujemne, które je neutralizują, dzięki czemu nasze włosy są bardziej podatne na modelowanie. Dodatkową ważną cechą tych suszarek jest możliwość suszenia chłodnym powietrzem. Wiele z nas nie wie, że to właśnie chłodnym strumieniem powietrza powinno kończyć się suszenie naszych włosów. Jest to ważne dlatego, że zabiegi typu mycie oraz suszenie gorącym powietrzem otwiera łuski włosów, natomiast chłodne powietrze sprawia, że są one z powrotem zamknięte.

Jeśli chodzi o obcinanie włosów, to nawet najlepszy fryzjer może nie poradzić sobie z wymagającym strzyżeniem męskim bez odpowiedniego sprzętu. Podobnie jak we fryzjerstwie damskim, tak i w męskim trendy się zmieniają. Panowie również chcą mieć na głowie modną fryzurę, a bywają bardziej wymagające od damskich. Profesjonalna maszynka do strzyżenia posiada wielostopniową możliwość regulacji, dzięki czemu fryzjer będzie mógł strzyc włosy na odpowiednią długość. Wykonane są najczęściej ze stali szlachetnej, bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Co ważne w profesjonalnych maszynkach bardzo trudno stępić noże, nie dojdzie do sytuacji kiedy podczas obcinania będziemy odczuwać dyskomfort związany z szarpaniem. Często wyposażone są również w trymery, dzięki czemu obcięcie będzie precyzyjnie wykończone.

Profesjonalna suszarka do włosów oraz maszynka do strzyżenia to absolutna konieczność. Oprócz zwrócenia uwagi na ich stan i rodzaj, zwróćmy uwagę na to jakie panują w salonie warunki higieniczne, ważne są tu przede wszystkim ręczniki oraz szczotki. Nie pozwólmy abyśmy mieli styczność ze szczotką używaną jednocześnie u kilku klientek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here