Pościel dla osób z astmą, AZS i alergiami

Spokojny i regenerujący sen to podstawa naszego codziennego funkcjonowania. Jego osiągnięcie jest szczególnie trudne w przypadku osób z alergiami skórnymi, które powinny spać pod specjalnymi rodzajami kołder. Tylko w ten sposób pozbędziesz się niepożądanych roztoczy, odpowiedzialnych za wywoływanie nieprzyjemnych objawów. Poniżej przyglądamy się temu problemowi z bliska – podpowiadamy jak dobierać pościel dopasowaną do potrzeb alergika, czym powinien charakteryzować się dobrej jakości komplet antyalergiczny oraz w jaki sposób możesz wspomóc swoją walkę z roztoczami. 

Troska o komfortowy sen osób z alergiami 

Poszukiwanie odpowiedniego zestawu pościeli jest o tyle łatwe, że jej dostawcy wychodzą naprzeciw potrzebom alergików i udostępniają specjalne zestawy dopasowane do ich potrzeb. Znajdziesz więc w sklepach pościel antyalergiczną, pościel anty-roztoczową oraz inne modele, o mniej lub bardziej wyspecjalizowanym działaniu. Wiele z oferowanych produktów posiada specjalne certyfikaty poświadczające ich antyalergiczne działanie, a także odpowiedni sposób wykonania. Szczególnie ważne są certyfikaty dedykowane dla pościeli wykonanych z komponentów antyalergicznych, których splot przeciwdziała rozwijaniu się roztoczy i gromadzeniu kurzu. 

Oprócz wyboru pościeli antyalergicznej konieczne będzie odpowiednie zatroszczenie się o jej stan w trakcie regularnego użytkowania. By pozbyć się wszelkich śladów po roztoczach (i innych niepożądanych mikroorganizmach) należy prać ją w temperaturze 60 stopni. Warto też wymieniać poszwy na świeże stosunkowo często – nawet raz na tydzień. Podczas prania można stosować specjalne środki czyszczące dedykowane do walki oraz neutralizowania alergenów. 

Na etapie zakupu warto zwrócić uwagę zarówno na materiały syntetyczne oraz naturalne. Poszwy antyalergiczne wykonane z obu grup materiałów znajdziesz w ofercie: https://nyks.pl/. Materiały syntetyczne są nieco bardziej wytrzymałe – nadają się do prania w wyższych temperaturach oraz świetnie znoszą wielokrotne wykorzystywanie. Tkaniny naturalne – przede wszystkim bawełna, len, bambus oraz jedwab – są nieco bardziej wymagające w trakcie czyszczenia, jednak równie skuteczne w eliminowaniu zagrożeń. 

Kołdra puchowa dla alergika 

Kołdry puchowe są uważane za niezbyt dobry wybór w przypadku alergików. Podejrzewa się, że gromadzą zbyt dużo kurzu, a ich wnętrze stwarza warunki sprzyjające rozwijaniu się roztoczy. Jest to jednak w dużym stopniu pogląd błędny. Kołdry, jak i poduszki puchowe, mogą być wykorzystywane przez alergików, o ile tylko nie są uczuleni na puch. Wiele spośród oferowanych dziś kołder puchowych została dodatkowo wykonana przy użyciu specjalnych materiałów, tworzących szczelnie zamknięte komory. 

Głównym powodem, dla którego alergicy stosunkowo rzadko sięgają po kołdry puchowe, jest sam fakt ich wysokiej ceny. Ponadto kołdry syntetyczne są łatwiejsze w czyszczeniu niż te o puchowym wnętrzu. Są także łatwiej dostępne oraz występują w większej ilości wersji i rozmiarów. 

Oczywiście kołdry puchowe również mają swoje istotne zalety użytkowe – są lekkie, mają świetnie możliwości w zakresie termoregulacji oraz przepływu powietrza. Ponadto są bardzo wygodne i miękkie – z łatwością dopasowują się do ułożenia Twojej głowy i karku, niezależnie od pozycji, w której śpisz. Nie powodują stwarzają jednak warunków szczególnie sprzyjających roztoczom, a tym samym – mogą być wykorzystywane w kompletach antyalergicznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here