Popularne telefony z Androidem na każdą kieszeń

Android powstał w 2007 roku i ciągle się rozwija. Dzisiaj na rynku można kupić telefon z Androidem w wersji 9.0. Ogólnie dostępnych jest aż 16 rodzajów tego darmowego oprogramowania. W zależności od kwoty przeznaczonej na zakup nowego smartfonu, możliwy jest dobór odpowiedniego systemu. Oto charakterystyka i najczęściej wybierane telefony z androidem w Polsce.

Którą wersję systemu wybrać?

Wiadomo, że każdy chciałby mieć tę najnowszą. Jednak warto pamiętać, że starsze wydania są równie dobre i z pewnością sprawdzą się podczas użytkowania. Wielkim plusem Androida jest to, że pozwala on na korzystanie z usług Google. W 2017 roku w aplikacji Google Play dla tego systemu operacyjnego dostępnych było około 2 700 000 gier i innych aplikacji do zainstalowania. Android daje także możliwość oglądania filmów, słuchania muzyki czy czytania książek.

Najpopularniejszą wersją „zielonego duszka” jest obecnie 6.0, czyli Marshmallow. Udostępniona została w październiku 2015 roku i obecnie korzysta z niej aż 21,6% użytkowników. Wraz z aktualizacją, posiadacze Marshmallow mogą korzystać z płatności mobilnych lub API do odcisków palców. Na drugim miejscu plasuje się Nougat (7.0). Tutaj nowością były m.in.: zoom ekranowy, kalibracja kolorów bądź poprawa funkcjonalności Doze odpowiedzialnej za wydajność baterii. Na trzecim miejscu znajduje się Lollipop, starsza wersja, bo 5.1. Będzie ona odpowiednia dla tych, którzy mają wiele kart SIM lub wystarcza im delikatnie ulepszona wydajność i stabilność urządzenia. Z racji tego, że system Android w Polsce jest chętnie wybierany, warto zapoznać się z nim lepiej przed finalnym zakupem. Strona www.android.com.pl poświęcona jest nie tylko nowinkom technologicznym, ale także ciekawym aplikacjom i grom – również na Androida. Znajdziecie ją wpisując chociażby hasło Android Polska.

Najpopularniejsze modele telefonów z androidem w Polsce.

Dużym zainteresowaniem cieszy się LG G6, w którym zainstalowano wyżej wspomniany Marshmallow. Jego mocnymi stronami są szerokokątny aparat, wodoszczelna obudowa oraz ekran FullVision, który ma aż 5,7”. Kolejnym modelem jest Xiaomi Redmi Note 5. Jest on wyposażony w Androida Oreo (8.1). Wyróżniającymi się cechami są aż 4 GB pamięci RAM, ekran 5,99” w Full HD+, a także świetny akumulator o pojemności aż 4000 mAh. Wmontowany został również podwójny aparat. Xiaomi oferuje również popularny smartfon Redmi 5 Plus – jest to opcja dla oszczędnych, bowiem jego cena nie przekracza 1000 zł. Wyposażony jest w Androida  7.1, czyli Nougat. Gwarantuje on sprawne działanie systemu dzięki odpowiedniemu zestawowi parametrów. Bateria i pamięć RAM jest identyczna jak w modelu Note 5. Niższą półkę cenową ze starszymi wersjami Androida reprezentują takie modele komórek jak Lenovo K5, Samsung Galaxy J3 czy Huawei Mate S. System Lollipop, czyli od 5.0 do 5.1.1 jest zainstalowany w smartfonach, które obecnie kosztują zazwyczaj mniej niż 500 zł.

Jak widać, wybór wśród telefonów z Androidem jest ogromny i tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji i zasobów finansowych. Warto na spokojnie porównać interesujące modele i parametry oraz zdecydować się na ten najbardziej praktyczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here