Podstawowe obowiązki adwokatów

Adwokaci najczęściej są osobami prowadzącymi własne kancelarie adwokackie, czyli własne działalności gospodarcze. Po uzyskaniu ważnego tytułu otrzymują prawo do świadczenia różnego rodzaju usług. Mogą obsługiwać klientów, doradzać im i reprezentować ich w sądzie oraz przed innymi organami. Na każdym adwokacie Poznań spoczywają też pewne obowiązki.

Zachowywanie tajemnicy zawodowej

Każdy adwokat i każda kancelaria adwokacka podlegają obowiązkowi zachowywania tajemnicy zawodowej. Jest to jedna z podstawowych zasad, którą początkujący prawnicy mają wbijaną do głowy na każdym roku studiów. Niby to rzecz oczywista, ale jednak łatwo można o niej zapomnieć, gdy ma się do czynienia z wyjątkowo interesującym przypadkiem, a język aż świerzbi, by powiedzieć o tym komuś z zewnątrz.

Trzeba też podkreślić, że obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej jest bezterminowy. Nie ulega on zmianie na przestrzeni czasu. Adwokat Poznań podlega mu absolutnie zawsze.

Poczucie odpowiedzialności

Nie bez powodu adwokatami Poznań najczęściej zostają osoby odważne i pewne siebie, które nie boją się wziąć na siebie odpowiedzialności za przeprowadzone działania i wykonane projekty. Ta odpowiedzialność jest nakładana na adwokatów na różnych etapach ich pracy. Leży ona po stronie adwokata Poznań za każdym razem, gdy sporządza on pisma procesowe za swojego klienta.

Właśnie ten fakt powinien ucieszyć wszystkich tych, którzy planują skorzystać z usług kancelarii adwokackich i zlecić im sporządzenie pisma procesowego, które ma być wykorzystane w mediacji albo jakimś procesie sądowym. To adwokat Poznań bierze na siebie odpowiedzialność za to, by pismo zostało właściwie skonstruowane.

Zasady moralne

Adwokaci zawsze podlegają etyce swojego zawodu i w pracy muszą kierować się przy tym taką naturalną moralnością. Zawsze muszą być uczciwi wobec tego klienta, którego w danym momencie reprezentują. W żadnym wypadku nie mogą kombinować za jego plecami i podejmować działań związanych z jego sprawą bez jego zgody.

Adwokat nie ma więc prawa do udzielania pomocy prawnej klientowi, który znajduje się po przeciwnej stronie. Nie może być też jego pełnomocnikiem. Są to zasady, od których nie ma absolutnie żadnych wyjątków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here