Odżywki, suplementy na odchudzanie

Odchudzanie jest wymagającym i czasochłonnym wyzwaniem, które wielu osobom sprawia poważne trudności. Z nadzieją na wsparcie w tym zadaniu sięgają po suplementy i odżywki reklamowane jako pomocne w redukcji tkanki tłuszczowej. Na które z nich rzeczywiście warto przeznaczyć pieniądze? Sprawdź przegląd skutecznych i sprawdzonych produktów odchudzających.

Spalacze tłuszczu

Spalacz tłuszczu to preparat zawierający różne składniki o działaniu wspomagającym odchudzanie, jak np. kapsaicyna, piperyna czy kofeina. Łącząc właściwości wielu związków i substancji, uzyskuje się produkt, który skutecznie podnosi wydatki energetyczne organizmu, czyli po prostu spala kalorie. Dzięki temu utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego, czyli warunku koniecznego do zmniejszenia tkanki tłuszczowej, staje się łatwiejsze. Wybierając spalacz tłuszczu, należy zwracać uwagę przede wszystkim na skład, który powinien być z jednej strony skuteczny, a z drugiej bezpieczny i legalny.

Witamina D

Rzetelne badania naukowe dowiodły, że witamina D efektywnie wspomaga odchudzanie. Jej działanie polega na przyspieszeniu przemiany materii poprzez obniżenie stężenia kortyzolu, parathormonu oraz kalcytriolu w organizmie – hormonów, których duże stężenie powoduje wzrost tkanki tłuszczowej. Inny pożądany mechanizm aktywowany przez witaminę D przekłada się na podwyższenie poziomu leptyny, czyli hormonu zmniejszającego uczucie łaknienia. W efekcie spożywa się mniej pokarmów, a co za tym idzie – kalorii. Poza tym trzeba pamiętać, że witamina D sama w sobie korzystnie wpływa na zdrowie.

Zielona herbata

Wątpliwości co do skuteczności zielonej herbaty w odchudzaniu zostały rozwiane za sprawą badań naukowych, które potwierdziły, że warto po nią sięgać, gdy chce się zrzucić zbędne kilogramy. Spożywanie ekstraktu z zielonej herbaty skutkuje bowiem szybszym metabolizmem tłuszczów, co znaczy, że w większym stopniu zamieniane są w energię, a nie odkładają się pod postacią tkanki tłuszczowej. Największa w tym zasługa EGCG – antyoksydantu o silnym działaniu utleniającym.

Białko w proszku

Choć odżywki białkowe mogą się kojarzyć z budowaniem masy mięśniowej – i słusznie – w rzeczywistości można je stosować również z myślą o odchudzaniu. Dodanie do codziennego jadłospisu porcji odżywki serwatkowej pozwala na długi czas zaspokoić apetyt przy niskiej podaży kalorii. Proteiny są bowiem makroskładnikiem, do którego rozłożenia organizm potrzebuje najwięcej energii w porównaniu z węglowodanami i tłuszczami. Skutkuje to również przyspieszonym metabolizmem, czyli kolejnym pozytywnym efektem z punktu widzenia osób odchudzających się. Warto docenić także smak odżywek białkowych, który jest na tyle dobry, że można po nie sięgać zamiast słodyczy.

L-karnityna

Suplementy zawierające l-karnitynę ułatwiają odchudzanie, ponieważ nasilają metabolizm kwasów tłuszczowych. Oznacza to, że w większym stopniu są one zamieniane w energię, a nie w tkankę tłuszczową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here