Obrusy na stół

Wyposażając dom we wszelkiego rodzaju drobniejsze dodatki, ozdoby i dekoracje często zapomina się o rzeczach tak oczywistych jak obrusy. Zarówno te eleganckie, wystawiane przy imprezach i przyjęciach, jak i używane na co dzień, aby przykryć stół i wprowadzić do otoczenia ciekawy element aranżacyjny. Miłośnicy niebanalnych dekoracji z pewnością się ucieszą, że obecnie dostępnych jest na rynku tysiące różnych modeli w dowolnych wzorach i kolorach.

Nowoczesny obrus do salonu

Najczęściej obrusy spotkać można na stołach w salonie lub jadalni. Ze względu na swoją specyfikę te pierwsze mają częściej charakter typowo ozdobny: są bogate wizualnie, przyciągają wzrok, posiadają bardzo eleganckie wykończenia. Mogą pełnić funkcję praktyczną, czyli chronić powierzchnię stołu, ale zdecydowanie ich głównym zadaniem jest po prostu ładnie wyglądać i pasować do otoczenia. Wykonane z miękkich, ale elastycznych materiałów często są odporne na zabrudzenia. Zamiast wchłaniać je w materiał, zatrzymują brud na jego powierzchni, dzięki czemu łatwo zdjąć go ściereczką lub papierowym ręcznikiem.

Mordęga prasowania

Zdecydowaną wadą wszelkich obrusów jest to, że po praniu każdorazowo trzeba je prasować. W domowych warunkach to zadanie, które mało kto lubi, a którego zdecydowana większość unika jak może. Na rynku są jednak obrusy, które nie wymagają żadnego prasowania. Ich materiał układa się sam – wystarczy je tylko dobrze wysuszyć po praniu i powiesić w taki sposób, aby swobodnie zwisały i nie powstawały na nich żadne zagniecenia. Można zajrzeć też na https://www.iwelto.pl/20-obrusy-do-salonu i wybrać jeden z tamtejszych modeli.

Wymiar obrusa

Kupując obrus do salonu, jadalni czy małego stolika kawowego należy dobrze dobrać jego rozmiar. Brzegi zawsze powinny nieco zwisać z boków (w przypadku obrusów dużych) równolegle po każdej stronie. Jeśli obrus jest mniejszy i występuje raczej jako typ bieżnika, działa to w odwrotną stronę: brzegi powinny być równomiernie oddalone od każdego boku stołu i tworzyć widoczną przestrzeń blatu. Zawsze należy zmierzyć długość i szerokość mebla, na którym będą używane, aby mieć pewność, że obrus zostanie prawidłowo dobrany i rozłożony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here