Niełatwe zadanie wyboru odpowiedniego zapachu

Obecnie na rynku można znaleźć wiele zróżnicowanych perfum, które urzekają pięknymi flakonami oraz zamkniętymi w nich aromatami. Wybór jest tak duży, że niejednokrotnie nie mamy pojęcia, na jaki zapach się zdecydować. Znalezienie idealnych perfum świetnie współgrających z naszym temperamentem i osobowością wcale nie jest prostym zadaniem. Podejmując te wyzwanie, musimy wziąć pod uwagę wiele zróżnicowanych czynników. O jakiej porze roku oraz o jakiej porze dnia chcemy używać perfum? Czy ma być ona przeznaczona na co dzień czy na specjalne wyjścia? Zapachy nie powinny być wybierane pochopnie, ponieważ stanowią one naszą wizytówkę, są doskonałym uzupełnieniem stylizacji i można powiedzieć, że w pewien sposób nas przedstawiają. Są osoby, które kierują się modą lub tym, co zachwalają osoby z jej środowiska. Kupują perfumy pod wpływem impulsu lub niedawno obejrzanej reklamy. To błąd – wybór odpowiedniego aromatu powinien być dobrze przemyślany i w tym postaramy się Państwu pomóc.

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym czy nasza natura jest bardziej ekstrawertyczna, czy introwertyczna. Ekstrawertyk to osoba, która – mówiąc kolokwialnie – ma wszystkie emocje „na wierzchu”. Preferuje aktywny tryb życia, jest dynamiczna, towarzyska i optymistycznie usposobiona. Nie boi się podejmowania ryzyka, w grupie często gra pierwsze skrzypce i jest otwarta na nowości. Introwertyk ceni sobie spokój oraz harmonię. Często jest indywidualistą, lubi oryginalność, ale nie ekstrawagancję. W zależności od tego, z którą grupą się identyfikujemy, z pewnością będą nam się podobały inne zapachy. Ekstrawertyk nie będzie miał nic przeciwko temu, aby wybrany przez niego zapach pozwalał wyróżnić mu się z tłumu, z kolei introwertyk będzie wolał nie zwracać na siebie uwagi swoimi perfumami.

Romantykom, którzy cenią sobie delikatność i subtelność będa podobały się zapachy kwiatowe. Osoby o typie sportowca pokochają cytrusowe, odświeżające aromaty. Miłośnicy elegancji znani z niezwykłego szyku, będą wybierać cięższe, intensywniejsze perfumy.

Nuty zapachowe powinny być dopasowane do konkretnych potrzeb – tego, co lubimy, w jakim środowisku się obracamy, w jakich sytuacjach wykorzystujemy perfumy. Nie na każdą okazję sprawdzą się słodkie, czekoladowe akcenty, podobnie jak nie zawsze dobrym wyborem będą zapachy, w których dominuje na przykład ogórek. Warto poświęcić dłuższą chwilę na przeanalizowanie konkretnych oczekiwań i dobranie perfumy jak najlepiej do okoliczności oraz własnej osobowości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here