Na tych kierunkach studiów uwolnisz swoją kreatywność

Każdy ma jakieś predyspozycje, jeśli chodzi o talent czy szybkość nauki. Jedni radzą sobie lepiej z typowo ścisłymi przedmiotami, lubią konkrety i dane liczbowe. Drudzy natomiast charakteryzują się pomysłowością i twórczym umysłem. To właśnie dla tej drugiej grupy odpowiednimi kierunkami studiów będą m.in.: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, grafika czy zarządzanie. Przekonajmy się dlaczego tak jest oraz sprawdźmy, gdzie najlepiej jest studiować, by wykorzystać wrodzoną kreatywność.

Zajęcia, które uruchamiają wyobraźnię

Choć wyżej wymienione specjalizacje prowadzą do różnych dróg zawodowych, to wszystkie opierają się na kreatywnym myśleniu. Sukces w danych dziedzinach gwarantuje nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyka. Dobre uczelnie w swoim planie przewidują wiele zajęć warsztatowych i ćwiczeń, by jak najlepiej przygotować studenta na rynek pracy. Przykładowo Grupa Uczelni Vistula (www.vistula.edu.pl) zatrudnia wykładowców, którzy czynnie działają w danym zawodzie lub w przeszłości mieli styczność z przedmiotem. Dzięki temu uczniowie mogą liczyć na cenne wskazówki i zdobycie rzetelnej, wiarygodniej wiedzy. Te kierunki studiów są bardzo częstym wyborem wśród osób chcących pokazać i rozwijać swoją pomysłowość.

Charakterystyka poszczególnych kierunków

Aby zostać świetnym dziennikarzem, należy umieć działać pod presją i wypowiadać się przed mikrofonem – również w relacji na żywo. Wystąpienie musi być zwięzłe, na temat, a przede wszystkim zainteresować odbiorcę. Tyczy się to zarówno osób decydujących się na pracę w radio, jak i telewizji. Natomiast redaktorzy gazet powinni unikać manipulowania faktami oraz tak formułować treść, by czytelnik przeczytał cały artykuł, a nie kończył tylko na nagłówku. Dziennikarstwo pozwoli oswoić się z kamerą czy dyktafonem, wyrobi własny styl słowa pisanego i otworzy na świat. Ten kierunek wymaga ciągłego poszukiwania tematów oraz pomysłów na ich realizację.

Graficy z kolei to obecnie bardzo szeroka grupa zawodowa. Niektórzy tworzą nietuzinkowe projekty grafik od „zera”, inni specjalizują się w fotomontażu, jeszcze inni parają się w szczególności korektą zdjęć. Tutaj oprócz wyobraźni przyda się wiedza z zakresu obsługi programów graficznych (w szczególności pakiet Adobe), fotografii albo rysunku.

Ostatnią przytaczaną w tym artykule grupą, która może wykazać się kreatywnością, są osoby studiujące zarządzanie. Chociaż ta dziedzina nie wymaga umiejętności plastycznych czy dziennikarskich, to kreatywność przyda się przy sprecyzowanych zadaniach. Obecnie na rynku pracy na wagę złota jest ktoś, kto potrafi wymyślić strategię marketingową, plan promocji i sprzedaży bądź komunikacji z otoczeniem. Zarządzanie daje ogromne pole do tego, by udowodnić, że polecenia oraz problemy można rozwiązać w bardzo ciekawy i korzystny sposób.

Utarło się, że ludzie, którym nie po drodze z przedmiotami ścisłymi, nie mają szans na dobrze płatną pracę. Jak widać, istnieją kierunki studiów, po których można nie tylko znaleźć zatrudnienie, ale także robić to, co się lubi. Tym bardziej, jeśli wykłady i zajęcia prowadzone są przez osoby, które wybrały dany zawód z powołania i chcą dzielić się swoją wiedzą z innymi. Firmy i korporacje ciągle poszukują innowacyjnych pomysłów, nowoczesnych rozwiązań i zaskakujących propozycji dotyczących rozwoju czy promocji. Zatem absolwent po wyżej wymienionych specjalizacjach na pewno będzie mógł realizować swoje plany i tworzyć wiele interesujących projektów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here