Metody skutecznej depilacji w domu

Krótka letnia sukienka, topy, bikini – im cieplej, tym chętniej odsłaniamy ciało. Koniecznie zadbaj, aby skóra była gładka, starannie wypielęgnowana. Skuteczna depilacja w domu jest jak najbardziej możliwa i ma wiele zalet – wystarczy zestaw do depilacji woskiem lub depilator laserowy.

Depilacja – obowiązkowy zabieg pielęgnacyjny

Depilacja to jeden z koniecznych zabiegów pielęgnacyjnych, co wynika głównie ze współczesnego poczucia estetyki oraz potrzeb higienicznych. Odsłaniane partie ciała – jak np. pachy, nogi czy okolice bikini – powinny być idealnie gładkie u każdej zadbanej kobiety.

Można skorzystać z usług salonu kosmetycznego lub wykonać zabieg samodzielnie we własnej łazience. Wyróżniamy kilka metod na samodzielne pozbycie się włosków – można zainwestować m.in. w wosk do depilacji albo nowoczesny laser.

Wosk do depilacji – szybko i skutecznie

Domowa depilacja woskiem przyprawia wiele kobiet o gęsią skórkę – zupełnie jednak niepotrzebnie. Gotowe plastry z woskiem są łatwe w użyciu, można nimi wydepilować każdą część ciała, ale wcześniej trzeba zwilżyć i osuszyć skórę, by włoski się uniosły. Następnie rozgrzej plaster, przyklej, dociśnij i energicznie zerwij w stronę przeciwną do wzrostu włosków. Nadmiar wosku należy usunąć, stosując oliwkę dołączoną do zestawu do depilacji woskiem.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa do niedawna była stosowana jedynie w profesjonalnych salonach, ale dzisiaj można kupić odpowiednie urządzenie do prywatnego użytku.  W cenie kilku zabiegów można znaleźć dobrej jakości model, który szybko się zwróci. Lasery są skuteczne, wygodne w użyciu, bezbolesne, może być wykorzystywany do depilacji różnych partii ciała oraz części twarzy, gdyż w zestawie znajdują się różne nasadki.

Depilacja maszynką – dla niecierpliwych

To metoda błyskawiczna, gdy brakuje nam czasu na wykonanie zabiegu. Minusem jest jednak dość szybki odrost – w dodatku włoski są wtedy twardsze. Warto ją stosować jedynie w sytuacjach awaryjnych.

Najpierw należy zwilżyć skórę kremem do golenia, aby zmiękczyć włoski i ułatwić maszynce poślizg. Dzięki temu ryzyko otarć i podrażnień będzie znacznie mniejsze. Pamiętaj jednak, aby wybrać maszynkę dla kobiet – jest ona wyposażona w ruchomą rączkę oraz miękkie paski nasączone wyciągiem z aloesu. Goląc, wykonuj ruchy ostrzem pod włos.

Depilator – ekonomiczne rozwiązanie

Za dobrej jakości maszynkę trzeba sporo zapłacić, ale jednorazowo. Maszynka jest wyposażona w sprężynki, które błyskawicznie wyrywają włoski. Warto go zrobić po wieczornej kąpieli, aby odpowiednio przygotować ciało. To świetna metoda, bo wyrywamy w ten sposób cebulki, co oznacza, że włosy odrastają rzadsze i słabsze, a w dodatku dopiero po ok. 3-4 tygodniach. Dla wrażliwych kobiet może jednak być dość bolesny, ale można rozważyć też depilatory z opcją masowania lub chłodzenia, co zmniejszy dyskomfort.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here