Kilka rad odnośnie czyszczenia samochodu

0
585

Dla wielu osób samochód to nie tylko niezbędny środek lokomocji, ale też powód do dumy. Z tego względu jest poddawany okresowemu czyszczeniu wewnątrz i na zewnątrz, a także konserwacji, która pomaga w utrzymaniu go w idealnym stanie. Co warto wiedzieć, chcąc każdego dnia samodzielnie o niego zadbać?

Nie czekaj z czyszczeniem na ostatnią chwilę

Pierwsza i podstawowa zasada, dotycząca czyszczenia samochodu, to robienie tego w sposób regularny. Im dłużej pojazd będzie czekał na mycie, tym bez wątpienia trudniej będzie pozbyć się brudu. Co więcej, jeśli miał on bardzo agresywny charakter – a takim charakteryzują się między innymi ptasie odchody, które nie raz można zobaczyć na karoserii – może doprowadzić do odbarwienia lakieru.

Najpierw trochę “narusz” brud

Aby umyć samochód od zewnątrz, warto zacząć od wstępnego etapu, jakim jest naruszenie brudu. Najlepszym pomysłem jest nawilżenie go, spłukanie grubszych zabrudzeń, a następnie przetarcie miękką gąbką tych, które wciąż na nim pozostały. W tym momencie warto chwilę odczekać, pozwalając też, by woda lepiej spenetrowała zaschnięte błoto i zmiękczyła zabrudzenia, dzięki czemu będą łatwiejsze do usunięcia.

Właściwe mycie z wykorzystaniem dedykowanych dla samochodu kosmetyków

Kolejnym krokiem powinno być właściwe mycie, do którego warto wykorzystać dedykowane pojazdom preparaty. Odznaczają się one łagodnym składem, który nie porysuje i nie odbarwi lakieru. Powinny być rozprowadzane miękką gąbką, która również nie będzie zbyt inwazyjna i nie spowoduje uszkodzenia lakieru.

Specjalistyczne środki chemiczne dla samochodów, dostępne w sklepie Vertion, cechuje wysoka skuteczność działania oraz delikatność dla pojazdu. Dodatkowo są bardzo wydajne, dzięki czemu będziesz mógł używać ich wielokrotnie.

Wnętrze samochodu – siedlisko drobnoustrojów

Prawda jest taka, że wnętrze samochodu jest zazwyczaj i jeszcze brudniejsze, niż jego zewnętrzna część, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, iż jest odwrotnie. Jednak na butach i dłoniach nanosimy do pojazdu duże ilości drobnoustrojów, które mogą następnie zasiedlić całe jego wnętrze.

Najbardziej narażone powierzchnie to jednak te, które znajdują się wokół kierowcy, czyli kierownica, dźwignia zmiany biegów i hamulec ręczny. Dlatego też, podczas czyszczenia wnętrza samochodu, należy zadbać o ich dokładne umycie. Samo odkurzanie pojazdu to stanowczo zbyt mało – niezbędne jest również w tym przypadku skorzystanie z chemii samochodowej, która usunie mikroorganizmy i zapewni przyjemny, czysty zapach.

Oczyść klimatyzację

Ostatnia ważna kwestia, o której nie powinniśmy zapominać, to klimatyzacja. Ona także może zapełnić się mikroorganizmami i stworzyć doskonałe warunki do rozwoju grzybów. Nikt z nas nie chciałby jednak wdychać ich zarodników, narażając się na choroby i alergie. Z tego względu warto zdecydować się na jej okresowe oczyszczanie i odkażanie, które pomoże utrzymać ją w dobrej kondycji – a nas w dobrym zdrowiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here