Kiedy wybrać okna PCV?

Okna plastikowe przekonują polskich inwestorów coraz lepszą jakością i wciąż przystępną ceną. Doceniane są zresztą nie tylko w kraju nad Wisłą, polska stolarka PCV jest chętnie wybierana także w innych państwach członkowskich. A nawet eksportowana poza kontynent. Dlaczego warto stosować okna PCV?

Udoskonalane okna PCV

Okna plastikowe są uznanym produktem już od kilku dekad. W ostatnich latach w branży dał się zauważyć istotny postęp w kwestii ich produkcji. – Współczesne okna PVC reprezentują znacznie wyższy poziom niż ich pierwowzory. Wykazują lepszą odporność na niskie i wysokie temperatury, nie szkodzi im promieniowanie słoneczne. Nie wspominając o zdecydowanie lepszej termoizolacyjności oraz różnych dodatkowych funkcjach stworzonych z myślą o użytkownikach. Pod tym względem sprzedawane przez nas okna są nieporównywalnie lepsze od produktów dostępnych na rynku jeszcze kilka sezonów grzewczych wstecz – z dumą podkreśla przedstawiciel producenta stolarki okiennej Hensfort.

Dzięki tym i wielu innym udoskonaleniom okna PCV mogą konkurować z coraz popularniejszymi modelami aluminiowymi. Gdyby nie rosnąca wytrzymałość profili plastikowych, prawdopodobnie już jakiś czas temu zostałyby one wyparte przez te wykonane z aluminium. Tym bardziej, że współczesne budownictwo tak chętnie aranżuje przeszklone ściany w różnych pomieszczeniach. Do ich wykonania potrzebne są solidne ramy i okucia, odporne na obciążenia.

Okna plastikowe pod różnymi postaciami

Szerokie zastosowanie okien PCV jest możliwe dzięki łatwości modyfikowania tych produktów. Dotyczy to kwestii wizualnych, jak kolor czy kształt ramy, oraz parametrów technicznych. Polscy inwestorzy chętniej niż w przeszłości przeznaczają pieniądze na rozwiązania ekologiczne. Przekonuje ich do tego rosnąca świadomość potrzeby dbania o środowisko, ale przede wszystkim chęć stworzenia domu tańszego w utrzymaniu. To samo dotyczy obiektów użyteczności publicznej. Tam okna PCV są wybierane z uwagi na jakość połączoną z niskim kosztem zakupu.

Popularna stolarka PCV może być stosowana w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Pasuje do różnych kolorów elewacji, budowlanych stylów i pomysłów na aranżacje. U najlepszych producentów kupuje się okna PCV dopasowane do różnych potrzeb kolorystycznych. Bez trudu dostanie się tam także modele o współczynniku termoizolacyjności niższym niż obowiązujące aktualnie przepisy. Jeżeli ich zakup wydaje się komuś niepotrzebnym wydatkiem, warto zwrócić uwagę na statystyki dotyczące rachunków za ogrzewanie. Oszczędności na tym polu da się zauważyć bardzo szybko po wymianie starej stolarki na nowoczesne okna PCV. Tym bardziej, że na utrzymanie zimą komfortu termicznego we wnętrzach zużywa się nawet 4/5 całej pobieranej energii. A przez źle dobrane okna i drzwi ucieka mnóstwo ciepłego powietrza. Odpowiadają one za około 1/3 jego strat.

Dopasowane i prawidłowo zamontowane okna PCV

Profesjonalny montaż to kolejna kwestia, na której nie opłaca się oszczędzać. Eksperci podkreślają, że dobrej jakości okna PCV nie spełnią swojej roli, jeżeli zostaną zamocowane bez należytej dbałości. O mostki termiczne nietrudno, a niestety bardzo zmniejszają one termoizolacyjność całego okna. Z perspektywy kogoś niemającego doświadczenia w montażu okna PCV, trudności mogą sprawiać kwestie podstawowe jak zamocowanie ościeżnicy, jak i detale odnoszące się do przygotowania muru czy późniejszego uszczelnienia wnęki specjalną pianką. Już podczas wybierania okna PCV klient powinien skonsultować się ze znawcą tematu. Zaangażowanie fachowca do montażu wydaje się natomiast oczywistością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here