Kiedy chodzimy do notariusza

Kim właściwie jest notariusz?

Z definicji notariusz jest osobą, zajmującą się sporządzaniem aktów notarialnych, powołaną przez Ministra Sprawiedliwości. Ponad to, dokonuje on wszelkich innych czynności notarialnych. Zawód ten jest uregulowany prawnie dzięki ustawie Prawa o notariacie z dnia 14 lutego 1991 roku. W jakich więc sytuacjach jesteśmy w stanie uzyskać pomoc od notariusza?

Kiedy chodzimy do notariusza?

Notariusz określany jest jako osoba zaufania publicznego, co w praktyce oznacza, że jesteśmy w stanie mu w pełni zaufać i powierzyć własne problemy. Możemu uzyskać od niego pomoc i cenne wskazówki, dotyczące aktów notarialnych. Sporządzenie testamentu jest idealnym przykładem, w którym niezbędna okazuje się jego pomoc. Ponad to jesteśmy w stanie zasięgnąć pomocy i rady w sprawach dotyczących rozdzielności majątkowej, co jest coraz częstszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach, wynikającym z chęci posiadania niezależności każdego z małżonków. Jeśli jesteś osobą, potrzebującą konkretnego odpisu ważnego dla Ciebie dokumentu, tu także notariusz wyjdzie Ci naprzeciw.

Usługi notarialne

Oprócz wyżej wymienionych czynności, notariusz zajmuje się usługami takimi jak:

  • sporządzanie wszelkich protokołów, poświadczeń i oświadczeń
  • przechowywanie pieniędzy, dokumentów czy innych ważnych danych
  • przygotowywanie protestów weksli i czeków
  • składanie wniosków o wpis w księdze wieczystej
  • zabezpieczanie określonych sfer obrotu cywilnoprawnego, w tym umów sprzedaży

Notariusz Warszawa Wola to miejsce, w którym wszystkie powyższe usługi jesteśmy w stanie zrealizować na bardzo wysokim poziomie, z profesjonalnym podejściem do klienta.

Profesjonalna i rzetelna obsługa

Powyższa kancelaria zapewnia dodatkowo życzliwe nastawienie do każdego klienta, co bezpośrednio przekłada się na wizerunek całej firmy. Zapewnia bezpieczeństwo obrotu prawnego, zachowując przy tym należytą bezstronność. Spośród wszystkich notariuszy Warszawa Wola, kancelaria ta wyróżnia się także idealną lokalizacją w centrum Warszawy, co stanowi kolejny atut całej działalności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here