Jakie są zalety wizualne i funkcjonalne balustrad szklanych w domu?

Obecnie szkło jest szczególnie cenionym materiałem przy wykańczaniu wnętrz zarówno nowoczesnych mieszkań, jak i domów. Tego typu rozwiązania nie tylko dobrze się prezentują wizualnie, ale są również funkcjonalne. Stosunkowo łatwo jest utrzymać czystość, kiedy w domu znajdują się elementy wykończeniowe ze szkła.

Powszechne są zarówno podłogi szklane, jak i balustrady szklane. Dzięki nim wnętrza domów są optycznie powiększone. Ich pielęgnacja jest prosta, sprowadza się do mycia za pomocą ściereczki i płynu do szyb. Szklane podłogi i balustrady posiadają także inne zalety.

Podstawowe zalety podłóg szklanych

Podłogi szklane wykonuje się dzisiaj ze specjalnego, wielowarstwowego szkła. Są bezpieczne, odporne na siłę nacisku, nie pękają. Producenci na powierzchnie podłóg wykorzystują nie tylko szkło przezroczyste, ale i specjalne szkła barwione albo nawet ze wzorami. Płyty na podłogi szklane można obecnie nabyć w różnych grubościach. Najpowszechniejsze jest szkło o grubości od 17 mm do nawet 46 mm. Obecnie tworzone podłogi szklane bardzo dobrze wyglądają, także dzięki stosowaniu nowoczesnych technik polerowania tychże powierzchni. Podłoga szklana posiada liczne zalety. Po pierwsze posiada liczne walory wizualne. Przestrzenie zarówno prywatnych domów, jak i budynków użyteczności publicznej (muzea, galerie sztuki) z takimi podłogami nabierają niezwykłego charakteru. Pomieszczenia ze szklanymi podłogami są niezwykle lekkie, przestronne. Oprócz tego podłogi szklane są rozwiązaniem funkcjonalnym. Bardzo łatwo jest je myć. Można to czynić za pomocą zwykłego mopa czy ściereczki z płynem. Szkło jest bardzo trwałe, takie podłogi są wytrzymałe i nie niszczą się tak szybko, jak przykładowo podłogi drewniane. Ponadto podłogi szklane są stosunkowo odporne również na wszelkie zarysowania. Dużo łatwiej jest porysować w sposób trwały parkiet niż podłogę ze szkła.

Balustrady ze szkła – co je wyróżnia?

Balustrady szklane niegdyś stosowano jedynie na zewnętrznych balkonach domów. Obecnie balustrady szklane wykonuje się również wewnątrz budynków, przy schodach prowadzących                 z jednego piętra domu na drugie. Obecnie takie balustrady wykonuje się z dobrego gatunku szkła hartowanego, zatem nie ma ryzyka, że w razie rozbicia balustrady rozpadnie się na ostre kawałki. Z powodzeniem balustrady ze szkła można stosować w domach, w których są małe dzieci i w budynkach użyteczności publicznej. Balustrady ze szkła wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych wzbogacają je i rozjaśniają. Przestrzeń przykładowo parteru, na którym jest taka balustrada, zostaje naturalnie powiększona. Balustrady szklane łatwo jest myć i pielęgnować. Można także wykonać takie balustrady ze szkła o właściwościach samoczyszczących. Wtedy utrzymanie takich balustrad szklanych w odpowiedniej formie jest szczególnie łatwe. Jedynym obecnie ograniczeniem wykonywania balustrad szklanych są stosunkowo wysokie koszty wykonania metra bieżącego takich właśnie balustrad. W wielu wnętrzach, zwłaszcza w domach urządzonych klasycznie czy w stylu dworskim, zastosowanie takich balustrad mogłoby zaburzyć dotychczasową harmonię wnętrz (byłoby elementem zbyt nowoczesnym).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here