Jakie auto do 20 tys

Rynek obecnie proponuje multum rozwiązań dla zainteresowanych zakupem samochodów – zarówno nowych, jak i używanych. Z raportu stworzonego przez serwis Otomoto.pl jednoznacznie wynika natomiast, że Polacy są wielkimi miłośnikami samochodów używanych. Każdego roku do Polski sprowadzanych jest z zachodu około milion samochodów, co czyni Polskę szósty krajem w Europie pod kątem wielkości rynku motoryzacyjnego. Co więcej – kupując samochód, chcielibyśmy mieć wysoką jakość w przystępnej cenie. Czy jest zatem możliwość, aby sprecyzować – jakie auto do 20 tys. zł wybrać?

Jakie auto do 20 tys?

Jakie auto do 20 tysOczywiście, dla każdego coś odpowiedniego. To już klasyk, ale należy zaznaczyć, że dla polskiego kierowcy nadrzędną wartość ma przebieg kupowanego samochodu. Im mniejszy, tym bardziej atrakcyjny. Polemizować można wiele godzin na temat możliwości zatajenia prawdziwego przebiegu sprzedawanego auta, natomiast te dane są dla kupującego jedną z pierwszych kwestii, na które zwraca uwagę przy oględzinach.

Kolejny niezwykle istotny czynnik to rodzaj napędu. Ku zaskoczeniu niektórych – spada liczba kupujących auta z instalacjami LPG na korzyć tych z silnikami benzynowymi, ale również – dieslem. Na rynku pojawia się bowiem coraz więcej modeli oszczędnych z benzyną, czy dieslem. Co więcej, po roku 2006 produkowano coraz więcej aut z bezpośrednim wtryskiem benzyny, który jest niesprzyjający pod kątem modyfikacji na LPG własnie.

Marka także ma znaczenie

Dane mówią wyraźnie, że Polacy zwracają uwagę nie tylko na przebieg samochodu i rodzaj napędu, ale liczy się przede wszystkim jego marka. Tutaj, w przypadku samochodów osobowych, na podium uplasowały się: Audi, BMW i Volkswagen. Najchętniej oglądanym modelem w przypadku Audi jest czarna A4. Ceny są niezwykle atrakcyjne – bezwypadkowe Audi A4, w zależności od typu (sedan, kombi), można znaleźć w serwisach ogłoszeniowych już od 12 tys. zł. Modele przy granicy cenowej 20 tys. zł wyglądają już naprawdę atrakcyjnie i są bardzo zadbane. Dla kierowców poszukujących wysokiej jakości w przystępnej cenie to strzał w przysłowiową dziesiątkę.

Na drugim miejscu, według popularności wyszukiwań, znalazło się BMW Serii 3. To już klasyk – nie tylko dla zagorzałych miłośników marki, ale również dla poszukujących wysokiej klasy rozwiązań. Zadbane, czarne BMW Serii 3 można znaleźć w nieco wyższych cenach, niż Audi. Tutaj, w zależności od roku produkcji, ceny zaczynają się zazwyczaj od 17 tys. zł. Oczywiście, można znaleźć ten model w niższej cenie – „stare trójki” chodzą już nawet po 8-9 tys. zł, natomiast trzeba liczyć się z faktem, że starszy rok produkcji (początek/koniec lat 90.) wiąże się niejednokrotnie z nieprzewidzianymi dodatkowymi kosztami, a zatem – większą inwestycją w samochód po jego zakupie.

Trzecie miejsce należy do Volkswagena. bardzo dobrze znany Polakom model – Golf, to klasyk na naszych drogach. Cieszył się on niezwykłą popularnością kilka-kilkanaście lat wstecz i jak widać, niewiele się w tej kwestii zmieniło. Zadbane Golfy, z rokiem produkcji po 2007 roku, znajdziemy na aukcjach już za ok. 14 tys. zł.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanego auta?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu używanego auta?Zdecydowana większość aukcji z powyższymi modelami posiada średnio wpisany przebieg 250-300 tys. km. Jak się ocenia, jest to jeszcze przystępna granica dla zainteresowanych zakupem. Przy zakupie używanego auta trzeba pamiętać o wielu kwestiach, które należy sprawdzić. Mowa tu m.in. o: śladach uszkodzeń na szybach, spasowaniu elementów nadwozia, ewentualnych uszkodzeń karoserii, stanie tarcz hamulcowych i klocków, kontroli poziomu płynów eksploatacyjnych (w tym oleju – zwłaszcza przy oględzinach BMW Serii 3 – tutaj często zdarza się, że silnik „bierze olej”, warto sprawdzić w lusterku podczas jazdy próbnej, czy dym nie jest barwy lekko-niebieskiej), sprawdzeniu, czy nie pojawiła się korozja oraz skupieniu się na odpowiednim działaniu klimatyzacji, czy zamków (+ centralny zamek z pilotem). To tylko część czynników warunkujących dobry zakup auta. Warto na potencjalne zakupy zabrać ze sobą osobę, która zna się na powyższych mechanizmach, ale również taką, która o konkretnej marce/modelu wie więcej, niż przeciętny, średnio-zaawansowany miłośnik motoryzacji.

Dla kierowców poszukujących mniej standardowych rozwiązań, w przedziale do 20 tys.zł znajdą się również takie modele, jak BMW Serii 5, Audi A6, Opel Astra, Volkswagen Passat, Audi A3, Ford Focus, czy Skoda Octavia. W zależności od preferencji (kolor, rodzaj napędu, typ, czy przebieg), wybór jest niezwykle szeroki. Wskazane marki i modele to propozycje sprawdzone przez Polaków. Propozycje, do których chętnie wracają – popularność wskazanych modeli utrzymuje się na podium od wielu lat. Nic więc dziwnego, ze na rynku pojawia się coraz więcej propozycji, które trafiają w gusta najbardziej wybrednych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here