Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi

Korzystając z sieci Wi-Fi, jesteśmy narażeni często na problemy z sygnałem, które wpływają negatywnie na szybkość pobierania i wysyłania danych. Przeszkadzają w tym zwykle duże odległości od routera, ale również grube mury. Czy można sobie z tym w jakiś sposób poradzić? Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi?

Podstawowe sposoby na wzmocnienie sygnału sieci Wi-Fi

W przypadku problemów z osiągnięciem odpowiedniego sygnału sieci Wi-Fi, oprócz sprawdzenia konfiguracji routera, należy zastanowić się nad jego lokalizacją. Zamykanie routera w szafce, ukrywanie go pod meblami lub trzymanie w kącie pomieszczenia może negatywnie wpłynąć na jego zasięg. W takim przypadku, przy grubszych ścianach, nawet w pomieszczeniu obok zdarzają się problemy z płynnym działaniem Internetu, a prawdziwe trudności przeżywają domownicy, którzy chcą korzystać z sieci w dalszych pomieszczeniach, szczególnie tych znajdujących się na innym poziomie (np. na parterze lub na piętrze). To jednak nie wszystko, co można zrobić w celu polepszenia sygnału sieci Wi-Fi.

Urządzenia przydatne we wzmocnieniu sygnału Wi-Fi

Aby poprawić sygnał sieci Wi-Fi w swoim domu lub w mieszkaniu, warto wyposażyć się dodatkowo w specjalne urządzenie – tzw. wzmacniacz sygnału. Przed jego wyborem należy sprawdzić jego parametry, a przede wszystkim maksymalną szybkość połączenia, którą można uzyskać. Jest to bardzo ważne, szczególnie wtedy, gdy korzysta się z Internetu o najlepszych osiągach, przeznaczonego dla osób o dużych oczekiwaniach.

Taki wzmacniacz oferuje m.in. popularny operator INEA. To niewielkie urządzenie przypominające swoim wyglądem router wystarczy postawić w odpowiednim miejscu lub w kilku miejscach, by móc cieszyć się wysokiej jakości Internetem, który pozwoli na szybkie ściąganie dużych plików czy też na bezproblemowe oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Wzmacniacz podłącza się do prądu za pomocą kabla sieciowego. Z routerem łączy się on przy wykorzystaniu kabla Ethernet lub bezprzewodowo. Jego konfiguracja nie jest skomplikowana. Przy umieszczaniu wzmacniacza sygnału Wi-Fi trzeba zwrócić uwagę na jego odpowiednie oddalenie od routera. Gdy sygnał będzie zbyt słaby, trzeba zmienić ustawienie wzmacniacza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here