Jak usunąć gmail

Gdy konto gmail jest już nieużytkowane można je z łatwością usunąć ze swojego konta w Google. Co ważne, nie powoduje to usunięcia całego konta Google. Zastanawiając się jak usunąć gmail, początkowo trzeba rozważyć istotną kwestię, czy konto jest używane jedynie w celach prywatnych, czy w pracy, szkole, bądź innej organizacji, gdyż wtedy konto musi zostać usunięte przez administratora.

Jak usunąć gmail?

Jak usunąć gmailW pierwszym kroku, przed usunięciem usługi Gmail należy pobrać swoje dane. Następnie otworzyć sekcje usuwanie usługi Google na swoim koncie. W razie potrzeby trzeba będzie się zalogować. Następnie obok opcji Gmail należy wcisnąć ikonkę usuń. W końcowych krokach trzeba postępować według instrukcji wyświetlanych kolejno na ekranie. Gdy używana jest aplikacja Google offline, ważne jest aby dodatkowo wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i usunąć pliki cookie. Powyższa instrukcja dotyczy usuwania konta gmail na komputerze, w przypadku urządzenia z Androidem lub urządzenia iPhone czy iPad sytuacja wygląda trochę inaczej.

Jak postępować w przypadku systemu Android?

Na telefonie lub tablecie z Androidem należy początkowo otworzyć aplikacje ustawienia, kolejno Google i Konto Google.Z dostępnych ikon kliknąć dane i personalizacja, a kolejno wśród dostępnych ikon „pobierz lub usuń swoje dane” a następnie „usuń usługę”.Obok opcji „Gmail” trzeba wcisnąć przycisk usuń i kolejno postępować według otrzymanej instrukcji. Na iPhonie lub iPadzie w celu usunięcia konta w pierwszym kroku trzeba otworzyć aplikację Gmail, potem wybrać menu, ustawienia, Twoje konto, a ostatecznie ikonę Zarządzaj swoim kontem Google.

W górze ekranu należy wybrać ikonę dane i personalizacja, a w sekcji „Pobierz i usuń swoje dane albo zaplanuj, co ma się z nimi stać” wystarczy kliknąć usuń usługę lub usuń swoje konto. W razie potrzeby konieczne będzie zalogowanie się przy pomocy danych logowania do swojego konta. Obok opcji Gmail trzeba wybrać ikonę usuń. W ostatnim kroku należy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie. Schemat usuwania konta Gmail dostępny jest w wielu internetowych poradnikach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here