Jak urządzić domowe biuro

Urządzenie własnego, domowego biura to zadanie, które wymaga przede wszystkim wyboru funkcjonalnych mebli. To od nich w głównej mierze zależy późniejsza wygoda pracy, która wpływa na jej efektywność. Jeśli właśnie przenosisz swoją pracę do domu, albo masz już dość pracowania na kanapie lub w łóżku, to koniecznie sprawdź nasze 4 biurowe inspiracje!

Biurko na miarę twoich potrzeb

Poszukując biurka do użytku domowego, przemyśl przede wszystkim, na jakiego typu funkcjach zależy ci najbardziej. Ma mieć dużo szuflad czy jak największą przestrzeń blatową? Będziesz korzystać przy nim z komputera stacjonarnego, czy laptopa? Niezależnie od wymagań, zwróć szczególną uwagę na funkcjonalne biuro marki Topeshop. Stanowi podstawę możliwą do ewentualnego rozbudowania – składa się wyłącznie z blatu oraz dwóch bocznych ścianek. Użytkownik, zgodnie z własnymi preferencjami, może dokupić do niego szafki na kółkach lub zwykłe, domontować szyny z szufladami czy półką na klawiaturę lub postawić na całkowity minimalizm, czyli nie montować żadnych dodatkowych elementów. Koszt takiej „podstawy” biurkowej to zaledwie nieco ponad 100 zł!

biurko
Foto: materiały Partnera

Jedna przestrzeń dla dwóch osób

W codziennej pracy z domu towarzyszy ci twój partner albo partnerka? Choć taka sytuacja pozwala na spędzenie ze sobą większej ilości czasu, to wymaga naprawdę dobrej organizacji – by nie przeszkadzać sobie wzajemnie podczas wykonywania służbowych obowiązków i przede wszystkim bez kłopotu zmieścić się przy biurku. Znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak urządzić biuro w domu, stanowi więc podwójny kłopot. Okazuje się jednak, że przy wykorzystaniu praktycznych mebli nie trzeba odpowiednio urządzać dwóch pomieszczeń –sypialni czy salonu. Zawieszenie obok siebie dwóch jednoosobowych biurek wiszących, takich jak np. model składany marki BIM Furniture, stworzy wspólny kąt do pracy, który po złożeniu wygląda jak minimalistyczna szafka wisząca. Po rozłożeniu stanowi natomiast mini biurko z wygodnymi półkami ściennymi.

biurko składane
Foto: materiały Partnera

Dodatki, które zamienią sypialnię lub salon w domowe biuro

Organizacja dokumentów i notatek w warunkach domowych jest szczególnie istotna. Nietrudno o ich zagubienie, czy to podczas porządków, czy szperania w szufladach lub na blacie biurka przez dzieci. Warto więc wyposażyć się w dodatki takie jak wisząca tablica magnetyczna, która pozwoli utrzymywać notatki w widocznym miejscu, szuflada płytowa pod klawiaturę, która może ukryć laptopa czy wygodne stojaki na dokumenty i długopisy.

Zdrowy kręgosłup przede wszystkim

Praca przed komputerem to nieustanne przebywanie w pozycji siedzącej. Wymaga więc zastosowania rozwiązań, które zadbają o zdrową postawę użytkownika i uchronią go przed bólem kręgosłupa. Do najbardziej podstawowych należy oczywiście wyposażenie domowego biura w fotel ergonomiczny z odpowiednim wsparciem okolicy lędźwiowej oraz karku, regulowanymi podłokietnikami i profilowanym oparciem. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe rozwiązania, takie jak siedziska korekcyjne, które mają za zadanie uczyć siedzącego prawidłowej pozycji oraz wzmocnić mięśnie odpowiadające za stabilizację kręgosłupa. Umieszcza się je na posiadanym fotelu czy krześle kubełkowym.

siedzisko
Foto: materiały Partnera

Sprawdź, jak przy pomocy kilku dodatków możesz odmienić dotychczasową przestrzeń!

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here