Jak rozpoznać poród

Jak rozpoznać poród? Jak rozpoznać kiedy, rozpocznie akcja porodowa? Kobieta, która jeszcze nie jest matką i nigdy nie rodziła, może mieć z tym problem. Większość przyszłych mam, boi się czy dobrze rozpozna objawy porodu.

Jak rozpoznać poród?

Jak rozpoznać poródUdany początek macierzyństwa jest bardzo ważny dla przyszłej mamy i dziecka. Jednym z objawów porodu jest huśtawka nastroju. Od radości i euforii do przygnębienia i płaczu. Przed porodem wiele kobiet zaczyna tracić na wadze. Możemy stracić około dwóch kilogramów. Możemy odczuwać dyskomfort i nieprzyjemne uczucie pieczenia w przełyku. Na kilka dni przed samym rozwiązaniem, skraca się szyjka macicy. Dlatego badanie długości szyjki macicy przez lekarza ginekologa jest tak bardzo istotne. Podczas badań ginekologicznych warto być zrelaksowanym i nie napinać mięśni. Kiedy szyjka macicy się skraca, wydziela się śluz porodowy. Jednym z najważniejszych objawów porodu to skurcze. Skurczy porodowych nie można lekceważyć. Regularne skurcze oznaczają zbliżające się rozwiązanie. Kiedy, występują od dwóch do trzech minut, należy jak najszybciej udać się do szpitala. Bardzo ważnym objawem jest odejście płynu owodniowego. Dzieje się tak w przypadku pęknięcia worka owodniowego. Wody mogą odejść nagle lub powoli się sączyć. Kobiety często mylą odejście wód z oddaniem moczy. Należy być czujnym i obserwować organizm. Część kobiet czuje strach przed porodem. Jest to naturalne zjawisko. Ludzie instynktownie boją się rzeczy nowych i nieznanych. Lęk przed porodem należy pokonać. To naturalna rzecz a cud narodzin jest niepowtarzalny i wspaniały.

Ból porodowy

Ból porodowy odczuwany podczas rozwiązania jest to informacja dla kobiety rodzącej. Podpowiada nam w jakiej, pozycji się ułożyć, aby dziecko mogło przedostać się do kanału rodnego. Należy działać instynktownie i nie panikować. Panika nie pomaga nikomu. Odpowiednia pozycja przy porodzie łagodzi ból o sześćdziesiąt procent. W szpitalach dostępnych jest kilka rodzajów znieczulenia. Przy takim zabiegu niezbędna jest obecność lekarza anestezjologa. Pamiętajmy, że każde znieczulenie to ingerencja w ciało i mały organizm rodzącego się dziecka. Zwolenniczek znieczulenia jest jednak bardzo dużo. Najważniejsze jest jednak aby kobiety wiedziały, jak rozpoznać poród.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here