Jak przygotować się do porodu

Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży. Nikt z twojej najbliższej rodziny i znajomych w ostatnim czasie nie rodził, więc zaczynasz szukać informacji w internecie jak przygotować się do porodu.

Jak przygotować się do porodu?

Jak przygotować się do poroduNajważniejszą kwestią jest bycie aktywną przez jak najdłuższy okres ciąży. Jest bardzo duży wybór zajęć gimnastycznych dla kobiet w ciąży, które poprawią twoją wydolność i sprawność mięśni. Ciekawym rozwiązaniem są zajęcia z jogi, które wzmocnią ciało i nauczą prawidłowego oddychania, które może być pomocne w trakcie porodu siłami natury. Jeżeli nie lubisz grupowych ćwiczeń to zawsze możesz poszukać filmików instruktażowych w internecie. Zacznij od tych najmniej forsownych, by zobaczyć na ile pozwala ci obecnie twój organizm. W internecie znajdziemy ćwiczenia dostosowane do pań w różnych okresach ciąży. Również kolorowe magazyny dla mam zazwyczaj mają artykuły na temat sprawności fizycznej w ciąży, gdzie są zaproponowane ćwiczenia do wykonania w domu. Jednak zanim podejmiesz decyzję o jakiejkolwiek aktywności zapytaj twojego lekarza jak przygotować się do porodu. Może jednak przez zbyt wysokie ciśnienie krwi lekarz nie pozwoli ci na wykonywanie aktywności fizycznej. Najważniejsze jest zdrowie twoje i twojego dziecka, więc musimy słuchać rad lekarza prowadzącego. Jeśli nie możemy wykonywać ćwiczeń to chociaż znajdźmy czas na codzienny spacer. Już pół godziny szybkiego marszu wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.

Wsparcie ze strony specjalistów

Obecnie w trakcie ciąży istnieje możliwość chodzenia na spotkania edukacyjne do położnej środowiskowej, która opowie o tym, jak przygotować się do porodu, powie o pierwszych objawach zbliżającego się rozwiązania i pierwszych chwilach z maluszkiem. Taką specjalistyczną wiedzę lepiej zasięgnąć u profesjonalisty niż szukać na własną rękę w internecie. Położna również odwiedzi was kilka razy w domu po wyjściu ze szpitala, więc warto wcześniej ją poznać. Kolejnym etapem w przygotowaniu się do porodu są zakupy w sklepie z artykułami dla dzieci. Znajdziemy tam również produkty potrzebne młodej mamie, takie jak biustonosze do karmienia i koszule do karmienia i porodu. Warto mieć ich kilka w torbie do szpitala. Dla dziecka przygotujmy maleńkie, pierwsze ubranka, paczkę pieluch i kilka pieluszek tetrowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here