Jak odstraszyć gołębie

Gołębie to bardzo cwane ptaki. Kiedyś żyły na wsiach, zupełnie oddalone od miast, ale ewolucja nauczyła je, że tam gdzie znajduje się człowiek znajduje się też pożywienie. W związku z tym ich obecność nie jest już czymś niezwykłym. Mamy gołębie na chodnikach, w parkach czy nawet na balkonach. W małej ilości są nawet przyjemne i miłe w oglądaniu. Co jednak zrobić, gdy jest ich za dużo, a my mamy dość ich hałasu i odchodów?

Jak odstraszyć gołębie?

Jak odstraszyć gołębieNa szczęście istnieją sprawdzone metody na to jak odstraszyć gołębie. Ponadto są one szybkie, skuteczne i nie robią tym małym ptakom krzywdy. Ale zacznijmy od tego, że gołębie obecne w naszym codziennym życiu to nie tylko uciążliwość w postaci wszechobecnego brudu, ale też często przenoszone choroby. W odchodach gołębi znajduje się bowiem wiele insektów i larw.

Obecnie najczęściej stosowane są rozwiązania w postaci balkonowych siatek. Siatki te uniemożliwiają gołębiom wdarcie się nam na balkon i szerzenie tam swoich ptasich zachowań. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę na sposób mocowania takiej siatki. Musi być ona dobrze napięta i nie zawierać w sobie żadnych szczelin, gdyż każde takie miejsce może zostać wykorzystane przez gołębie. A jak to z tymi ptakami powszechnie bywa – najłatwiej jest mu wlecieć w taką szczelinę, a wydostać się z niej jest dużo gorzej.

Problem z gołębiami

Gołębie znane są z brudu, więc jeśli tylko utrzymywać będziemy nasz balkon w czystości istnieje mniejsze ryzyko, że ptaki te zagoszczą na naszym tarasie. Wybierają one miejsca zaniedbane w nadziei, że znajdą tam odrobinę pożywienia. I tu pojawia się kolejny problem – nie dokarmiajmy gołębi. A na pewno nie dokarmiajmy ich na balkonie i oknie i nie pieczywem. Jest ono bowiem szkodliwe dla tych ptaków, a dodatkowo powoduje, że będą one przylatywały do nas częściej.

W naturalnym środowisku gołębie mają swoich wrogów jakimi są np. sowy czy jastrzębie. Ten patent wykorzystać można na swoim ogrodzie kupując sztuczne modele tych ptaków. Nie dość, że zapewnią nam spokój od gołębi to jeszcze urozmaicą nam taras.

Innym dobrym rozwiązaniem na balkonie są wiatraczki, które swoim hałasem będą gołębie odstraszać. Wystarczy zwykły, dziecięcy, kolorowy wiatraczek. Jest to jednak rozwiązanie, które średnio pasuje do wystroju wnętrza, wygląda infantylnie i po prostu brzydko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here