Jak kupić tanie meble

Nie trzeba wcale pozbywać się wszystkich oszczędności ani tym bardziej się zapożyczać, aby efektownie i funkcjonalnie wyposażyć całe wnętrze mieszkania lub domu. Najdroższymi elementami aranżacji przeważnie są bowiem meble. Nawet te najprostsze, czyli krzesła lub zwykłe stoły potrafią kosztować dziś grubo ponad tysiąc złotych. A kogo na to stać? Raczej nieliczny odłamek całego społeczeństwa. Warto zatem poznać kilka sposobów na zaoszczędzenie na zakupach mebli. Gdzie znaleźć tanie biurka narożne? W jakich sklepach krzesła rzeczywiście okażą się mieć przystępne ceny?

Pierwszy sposób polega na przeprowadzeniu małego researchu wśród bliskich. Bardzo często jest bowiem tak, że na strychach i w piwnicach różnych ludzi walają się stare krzesła, stoły czy szafy, z których nikt już nie korzysta, ale jakoś tak się stało, że nie trafiły one jeszcze na śmietnik. Czasem bliscy lub znajomi mogą posiadać takie skarby. A stara, kilkuletnia szafa nie musi być wcale bezużyteczna. Czasami wystarczy ją tylko odrobinę podreperować lub pomalować, by dać jej drugie życie i wykorzystać ją potem w tworzonej aranżacji.

Drugi sposób jest podobny do pierwszego. Zamiast wypytywać o stare meble znajomych lub rodzinę, co może wiązać się niestety z poczuciem wstydu i przyznaniem się do braku pieniędzy, czasem lepiej spróbować zdobyć tego typu rzeczy od nieznajomych. W internecie i prasie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia o używanych produktach na sprzedaż. Nieraz trafiają do nich niemalże nowe, biurka narożne tanio lub łóżka z materacem czy zestawy salonowe. A skoro produkty te pochodzą z drugiej ręki, logicznie rzecz biorąc muszą być tańsze i tak właśnie jest.

W niektórych większych miastach i na obrzeżach organizuje się regularnie tzw. targi staroci. Czasami też odbywają się one na wsiach i w małych miejscowościach, zajmując miejsce przeznaczone na targowiska. Oczywiście stoiska na targach staroci przepełnione są rzeczami bezwartościowymi, które już dawno temu powinny trafić na śmietnik, ale wśród nich można czasem znaleźć niezwykłe unikaty, a nawet niesamowite meble. To świetne miejsce na zakupy dla osób, które lubią oryginalne przedmioty. Na targach staroci można znaleźć istne cuda.

Jeżeli jednak te wszystkie wyżej wymienione metody komuś nie przypadną do gustu, bo nie będzie chciał on sięgać po używane wyroby, pozostaje mu jeszcze jedno wyjście z sytuacji – polowanie na okresy promocyjne w stacjonarnych marketach. Nieraz zniżki potrafią być tak duże, że krzesło, które początkowo kosztowało tysiąc złotych, na promocji staje się kilkukrotnie tańsze.

Źródło: https://www.scandishop.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here