Jak kręcić włosy?

Wiele kobiet eksperymentuje z fryzurami. Spinają włosy w koki, kucyki czy też upinają przeróżne i przepiękne fryzury. Niektóre z nich stawiają na prostotę, zatem prostują włosy prostownicą lub kręcą loki. Zasadniczo sposobów na kręcenie loków jest mnóstwo, jednak spróbujemy się przyjrzeć tylko kilku z nim. Zatem jak kręcić włosy?

Jak kręcić włosy?

Najprościej można zrobić to używając lokówki. Jest to najprostsza i najszybsza metoda. Znana każdemu profesjonalnemu fryzjerowi jak i każdemu amatorowi jest nieziemsko prosta do wykonania. Każdy wie jak posługiwać się lokówką, w związku z tym nie będę przytaczać sposobu wykonania loków tą metodą. Równie dobrze do zakręcenia włosów tym sposobem możemy wykorzystać prostownicę. Przy jej wykorzystaniu postępujemy dokładnie tak samo jak w przypadku lokówki.

Papiloty

Jak kręcić włosy?Kolejną metod jest użycie papilotów. Jest to bardzo wygodne, jednak zajmuje nieco więcej czasu, ale za to efekt uzyskanych loków jest zniewalający. Papilot możemy kupić w sklepie lub zrobić własnoręcznie. Wystarczy pociąć gazetę lub papier w drobne paski, na które będziemy nawijamy poszczególne pasma włosów. Im więcej użyjemy do tego papilotów, pasma nawijanych włosów będą mniejsze, tym lepszy efekt uzyskamy. Jeśli chcemy uzyskać loki w ten sposób, to najlepiej jest to robić wieczorem. W papilotach możemy spokojnie spać, a im dłużej nie będziemy ich zdejmować, tym lepszy efekt uzyskamy. Gdy już odwiniemy pasma włosów, nawinięte na papiloty, możemy użyć lakieru do włosów, aby nasze loki przetrwały jak najdłużej. Do nawijania na papiloty najlepiej jest mieć lekko wilgotne włosy (nie mokre, ponieważ nam nie wyschną). Dzięki temu uzyskamy piękne i bujne loki.

Wałki

Następnym sposobem jest nawijanie włosów na wałki. Wałki takie możemy kupić w sklepie. Metoda jest bardzo prosta – poszczególne pasma włosów (najlepiej lekko wilgotnych) należy nawijać po kolei na wałki. Po odczekaniu około 40 – 60 minut odwijamy włosy nawinięte na wałki i możemy się cieszyć naszymi lokami. Również przy tej metodzie warto użyć lakieru do włosów dla utrwalenia efektu.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here