farbowanie włosów henną do brwi

Do farbowania włosów z powodzeniem można użyć henny do brwi. Jest to naturalna substancja do farbowania brwi, doskonale nadaje się więc do farbowania włosów. Farbowanie włosów henną do brwi, nie jest czymś nowym i nieznanym, chociaż dzisiaj najczęściej w ten sposób farbują włosy kobiety kultury arabskiej. Najlepiej henną do brwi farbuje się włosy brązowe, czarne i w kolorze ciemnego blondu. Wtedy na włosach uzyskuje się ciekawe refleksy. Dzisiaj na rynku można już kupić specjalne kosmetyki henny do farbowania włosów. Jednak pamiętać należy, że naturalna henna do brwi jest kosmetykiem, który nie zawiera żadnych substancji chemicznych, jest naturalna i doskonale nadaje się do włosów. Henna do brwi nie niszczy włosów, a wręcz przeciwnie, sprawia, że stają się one bardziej błyszczące i zdrowsze.

Działanie henny

Henna to naturalny środek roślinny, który jest pozyskiwany ze sproszkowanej łodygi, orientalnej rośliny o dziwnej nazwie: lawsonia bezbronna. Henna nie tylko ma właściwości koloryzujące, ale także zwalcza łupież, znacznie poprawia funkcjonowanie gruczołów łojotokowych skóry głowy, chroni włosy przed promieniami UV.

Farbowanie włosów henną do brwi

Farbowanie włosów henną wpływa na nie bardzo korzystnie, włosy stają się jedwabiste, nie niszczą się, są silne i bardzo dobrze odżywione. Sama henna zawiera w sobie wapń, magnes, potas, żelazo, liczne enzymy, błonnik i wiele witamin.Możemy henną farbować włosy przez długi czas bez szkody dla nich, tylko ze względu na ich długość potrzebujemy więcej lub mniej henny.Ten sposób farbowania włosów nie jest jakąś nową innowacją, to sposób bardzo znany i stosowany jeszcze przez nasze babcie i prababcie.

Jedynym mankamentem farbowania henną może być fakt, że henna wiąże się z keratyną. Ilość keratyny we włosach bywa różna i wtedy zyskujemy różne przebarwienia na włosach. Chociaż ten fakt może być też i dużym plusem, ponieważ farbowane włosy uzyskują ciekawe refleksy.Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg farbowania włosów henną, powinniśmy wypróbować farbowanie na włosach, które nam wypadły. Jeżeli efekt będzie się nam podobał to możemy z powodzeniem i spokojem rozpocząć farbowanie swoich włosów. Na pewno włosy odzyskają dużo świeżości, będą jedwabiste, miękkie i błyszczące.

Jak farbować włosy henną?

Hennę do brwi dobrze jest zmieszać z cytryną i tak przygotowaną papkę odstawić na całą noc a następnie można malować swoje włosy. Farbować należy przy użyciu rękawic, kwaśny odczyn farby sprawi, że włosy najpierw ściemnieją a potem ich kolor stanie się głęboki. W zależności jaki kolor chcemy uzyskać, z danym składnikiem powinniśmy zmieszać hennę. Tak więc, jeżeli chcemy by włosy były ciemno brązowe do henny dodajemy indygo, jeżeli chcemy by włosy były w odcieniu chłodnego brązu do henny dodajemy jagody rośliny casia obovata. Henna włosów nie niszczy, dlatego możemy nakładać jej dużo i często ją stosować. Jeżeli chcemy uzyskać ciemny kolor włosów, to ten sposób farbowania jest najlepszy i najbardziej korzystny. Nasze włosy mogą, dzięki hennie, wiele zyskać, przede wszystkim znacznie poprawi się ich wygląd.

[Głosów:18    Średnia:2.6/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here