Fakty i mity depilacji laserowej

Które z popularnych twierdzeń o depilacji laserowej jest prawdziwe? Które fałszywe? Dowiedz się więcej o faktach i mitach na ten temat!

Depilacja laserowa to coraz popularniejsza metoda usuwania owłosienia. Na stałe! Większość z nas marzy o gładkiej skórze, bez konieczności regularnej depilacji tradycyjnej, która zabiera wiele czasu, energii, jak i powoduje częste podrażnienia.

Ta forma depilacji, niegdyś popularna wśród celebrytek, zyskuje coraz większe grono zainteresowanych kobiet, jak i mężczyzn. Obietnica pozbycia się włosków na stałe, jest naprawdę kusząca!

Fakty i mity 

Chcesz dowiedzieć się o niej więcej, nim zdecydujesz się na zabieg: https://epilira.com? Poznaj najpopularniejsze fakty i mity o depilacji laserowej! 

Bezpieczeństwo

To fakt, że laser jest naprawdę bezinwazyjną metodą depilacji. Nie powoduje podrażnień, dlatego można go stosować we wrażliwych miejscach, chociażby twarz, czy okolice bikini.

Ból

Prawdą jest, że depilacja laserowa może być bezbolesna, jak i sprawiać lekki dyskomfort. Zazwyczaj zabieg jest odczuwalny, jednak to wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból.

Ilość zabiegów

Jeśli ktoś twierdzi, że wystarczy tylko jeden zabieg, to stanowczo się myli! Laser niszczy włosy w aktywnej fazie wzrostu, dlatego koniecznych jest kilka serii, by pozbyć się ich wszystkich.

Na zawsze?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg na stałe usuwa owłosienie. W niektórych przypadkach mogą jednak pozostać nieliczne włoski. Szacuje się, że wykonanie 3 zabiegów pozwala na stałe usunąć 80-90% włosków. Co więcej, po dwóch latach warto wykonać zabieg utrwalający.

Takie same efekty u każdego

Nie u każdego pojawią się takie same efekty depilacji laserowej. Większa skuteczność pojawi się u osób, które mają ciemne włosy i jasną skórę.

Laser usuwa wszystkie włosy

Laser najlepiej usuwa ciemne włosy, bo w ich cebulce znajduje się dużo melaniny, dzięki czemu działa o wiele skuteczniej. Niestety nie jest tak samo, w przypadku włosów blond bądź rudych.

Wrastające włoski

Jeśli cierpisz na wrastające włoski po depilacji, to depilacja laserowa na pewno je usunie, bo likwiduje przyczynę problemu.

Laser a pieprzyki

Nie zaleca się wystawiania znamion barwnikowych na światło lasera. W takiej sytuacji lepiej chirurgicznie usunąć pieprzyk po rozmowie z dermatologiem.

Dla każdego

Depilacja laserowa, mimo swojej popularności, wcale nie jest dla każdego. Wśród przeciwwskazań znajduje się ciąża, łuszczyca, bielactwo, czy opryszczka. Nie poleca się tej depilacji osobom z cukrzycą, czy nadciśnieniem. Tutaj lepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Opalanie

Po zabiegu depilacji laserowej nie należy się opalać, najlepiej przez 2-4 tygodnie.

Jakie kosmetyki?

Po depilacji laserowej nie tylko należy pożegnać się z opalaniem na pewien czas, ale także z tonikami i dezodorantami z alkoholem.

Wokół depilacji laserowej narosło wiele mitów. Warto sprawdzać wszystkie informacje i na bieżąco je weryfikować, zarówno za pośrednictwem internetu, a także korzystając z rozmów ze specjalistą w czasie konsultacji przed zabiegiem. 

Dowiedz się dokładnie, kto może skorzystać z depilacji laserowej, jakie są przeciwwskazania, jak należy się przygotować do zabiegu, a także postępować po nim. Potem już tylko ciesz się piękną i gładką skórą! 

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here