domowy szampon do włosów
fot. pixabay.com

Obecnie na rynku kosmetycznym znajdziesz wiele różnych szamponów, które mają różne działanie na twoje włosy. Jednakże większość z nich ma w swoim składzie różne substancje chemiczne, które mogą negatywnie wpływać na kondycję twoich włosów. Jeśli nie chcesz używać takich szamponów, możesz przygotować swój własny, który jest zdrowy i nie będzie posiadał substancji chemicznych. Sprawdź, jak zrobić domowy szampon!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/domowy-szampon-zalety-i-przeciwwskazania/

Szampon do włosów

Obecnie większość produktów, które znajdziesz w drogeriach ma wiele składników chemicznych w swoim składzie, które mogą źle wpływać na kondycję twoich włosów. Nie są one zdrowym rozwiązaniem zarówno dla włosów, jak i dla twojej skóry głowy.

Szampony ekologiczne lub z naturalnym składem mogą z kolei kosztować bardzo dużo, a taki wydatek, jeśli często myjesz włosy, może być dla ciebie zbyt duży. Na szczęście możesz zrobić sama swój szampon do włosów, który nie tylko doskonale wpłynie na ich kondycję, ale również nie będzie zawierał żadnych szkodliwych substancji!

Naturalny szampon

Szampon naturalny powinien być przygotowany z roślin oraz naturalnych składników z dodatkiem olejków eterycznych. Jeśli chcesz przygotować swój szampon, który również był używany przez naszych przodków, to możesz to zrobić przy pomocy octu jabłkowego i sody oczyszczonej! To świetny sposób na umycie włosów oraz dokładne oczyszczenie skóry głowy.

Jednakże może ci brakować zapachu i silnej woni octu jabłkowego. Możesz się jej pozbyć poprzez dodanie olejków eterycznych o ulubionym zapachu. Każdy z olejków eterycznych ma również funkcję odpowiedniego wpływania na włosy, np.: oleje z drzewa herbacianego pomoże ci pozbyć się łupieżu, a olejek z rozmarynu wzmocni cebulki włosów, które mają tendencję do wypadania.

Wystarczy wymieszać łyżkę sody oczyszczonej w szklance z ciepłą wodą do jej rozpuszczenia, w osobnym pojemniczku wymieszaj szklankę octu jabłkowego ze szklanką wody. W ten sposób uzyskasz szampon oraz odżywkę.

Przeczytaj też: http://www.ozsk.pl/popekana-skora-na-dloniach/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here