Dezynfekcja rąk w miejscach publicznych

Codzienne korzystanie z wielu urządzeń w miejscach publicznych, jak na przykład toalety, ale też windy, drzwi i wiele innych to duże zagrożenie dla wielu osób. Warto więc zadbać zarówno o odpowiednia dezynfekcję w takich miejscach (dotyczy to właścicieli serwisów w nich pracujących) jak i zabezpieczenie osób z nich korzystających (indywidualne środki ochrony). Dezynfekcja rąk jest na przykład możliwa o ile tylko w dostępnych miejscach znajdą się odpowiednie środki.

Dlaczego niektóre sytuacje w miejscach publicznych mogą być zagrożeniem?

Miejsca publiczne i urządzenia w nich znajdujące się są zazwyczaj stosowane przez wielką ilość przypadkowych osób, nad którymi nie można sprawować żadnego rodzaju kontroli odnośnie higieny i zagrożeń dla zdrowia innych osób. W związku z tym, że edukacja na tym polu również jest bardzo słaba, zazwyczaj na znajdujących się w takich miejscach urządzeniach znajduje się pełno bakterii i innych potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów.

Brak świadomości powodów, dla których zaleca się stosowanie podstawowych zasad higieny w przestrzeniach wspólnych sprawia, że używające ich osoby dbają zazwyczaj w pierwszej kolejności o swoje bezpieczeństwo, nierzadko zupełnie zapominając o bezpieczeństwie innych. Powszechną praktyką jest więc na przykład dotykanie wszystkiego po wyjściu z toalety przed umyciem rąk, czy niedbanie o higienę w miejscach takich jak na przykład windy.

Z czego wynika problem?

Podstawowym źródłem problemu jest przede wszystkim brak odpowiedniej – bardzo podstawowej wiedzy w bardzo szerokiej części społeczeństwa, oraz przyzwyczajenia, które każą dbać przede wszystkim o własny komfort. Bardzo istotną kwestią jest tu również rozpowszechnianie (również za sprawą oficjalnego systemu edukacji) opinii mówiących o tym, że dla zdrowych osób pewna ilość bakterii i innych drobnoustrojów nie stanowi żadnego zagrożenia. Jest tak w istocie aczkolwiek należ pamiętać, że nie każdy dysponuje sprawnie działającym układem odpornościowym (jest to zaskakująco duża część społeczeństwa) – osoby te są szczególnie zagrożone.

Proste rozwiązania

Bardzo prostym rozwiązaniem jakie może być stosowane jest na przykład stosowanie środków do dezynfekcji w toaletach, czy kuchniach i przestrzeniach socjalnych w miejscach pracy. Dezynfekcja rąk odpowiednim środkiem jest w stanie skutecznie wyeliminować większość potencjalnych zagrożeń dla zdrowia.

Środki do dezynfekcji rąk dostępne są w ofercie e-higiena24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here