Czy warto założyć firmę w Krakowie?

Kraków, jedno z najważniejszych miast w Polsce, jest też określany jako wschodzące centrum start-upowe w Europie Środkowej i Wschodniej. Wynika to m.in. z decentralizacji ekosystemu przedsiębiorczości jak zauważyli dziennikarze magazynu INC. Warto rozważyć je pod kątem prowadzenia biznesu.

Aż 41 proc. ankietowanych przez INC przedsiębiorców odpowiedziało, że w najbliższych latach żadne miasto nie stanie się dominującym centrum technologicznym. Powodów jest wiele, m.in. Brexit. Oznacza to równocześnie korzyści dla miast, które do tej pory nie były postrzegane jako wyjątkowo atrakcyjne dla rozwoju przedsiębiorczości. Jednym z nich jest właśnie Kraków. Na liście znalazły się też m.in. Wilno, Lizbona, Edynburg, Barcelona oraz Moskwa.

Rozwój gospodarczy Krakowa

Obecnie świetnie rozwija się tu wiele branż, m.in. transport, IT czy logistyka. Firmy z kolei potrzebują zarówno biur, jak i hal produkcyjnych itd. Na rynku nieruchomości jest coraz większy wybór magazynów na wynajem w Krakowie oraz okolicy. Dobra lokalizacja, świetne skomunikowanie, dostęp do siły roboczej i wykwalifikowanej kadry to tylko najważniejsze atuty regionu.

Dynamiczny rozwój start-upów

W Krakowie obserwuje się obecnie również wyjątkowo szybki rozwój start-upów. Wynika to w dużym stopniu stąd, że w Polsce pojawiło się już nowe pokolenie liderów, którzy są gotowi zostać przedsiębiorcami, zakładać i rozwijać swoje firmy, korzystając przy tym ze wsparcia ze strony samorządu lokalnego. Wiele z firm, zwłaszcza dużych, zajmujących się handlem lub produkcją, potrzebuje też hal produkcyjnych w Krakowie, magazynów itd.

Wynajem powierzchni magazynowych w Krakowie

Magazyny do wynajęcia w Krakowie budzą zainteresowanie przedsiębiorców ze względu na lokalizację, dogodne skomunikowanie dzięki infrastrukturze drogowej (m.in. autostrada A4, liczne szlaki komunikacyjne, połączenie drogowe do granicy z Ukrainą), a także z powodu wspomnianego atrakcyjnego i wciąż się dynamicznie rozwijającego rynku konsumenckiego.

W Małopolsce nie brakuje nowoczesnych obiektów, powierzchni logistycznych i przemysłowych. Wystarczy wymienić wybudowane zgodnie z najnowocześniejszymi standardami obiekty, m.in. Logistics Centre Kraków I w przemysłowej dzielnicy Rybitwy, Logistics Centre Kraków II, Goodman Kraków Airport Logistics Centre, Witek Airport Logistic Centre przy lotnisku Balice, Panattoni w Skawinie, park MK Logistics, Business Park Cracovia w Myślenicach itd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here