Co jeść w ciąży

Prawidłowy rozwój dziecka, które jeszcze się nie narodziło zależy w większości od zachowania matki. Maluszek jest całkowicie zależy od jej przyzwyczajeń czy decyzji. Wszystko, co jest mu dostarczane pochodzi z organizmu kobiety. Z tego powodu tak ważne jest, aby przyjmowane przez matkę pokarmy były w pełni wartościowe i dobre dla dziecka.

W jaki sposób powinna się odżywiać ciężarna kobieta?

W czasie ciąży kobieta musi pamiętać, że to, co je, służy nie tylko jej, ale i rozwijającemu się dzieku. Z tego powodu dbałość o wartość spożywanych produktów jest niezwykle istotna. Dieta w ciąży powinna być odpowiednio zbilansowana. Należy w szczególny pilnować, aby żadne składniki, jakie dostarczane są organizmowi nie były w nadmiarze ani niedoborze, gdyż obie te opcje są szkodliwe. Warto spożywać produkty zbożowe oraz warzywa wraz z owocami. Dobrze jest także pić mleko lub jeść produkty mleczne, zawierające białko i wapń. Kobieta będąca w ciąży powinna także ograniczyć spożywanie serów pleśniowych, surowych i nieprzetworzonych mięs czy ryb oraz ograniczyć słodycze i sól. Dowiedz się, jak nie przytyć w ciąży: https://mamadha.pl/dieta-dla-ciezarnej-jak-sie-odzywiac-aby-nie-przytyc/

Jakie witaminy powinno się przyjmować w ciąży?

Wybór konkretnych produktów do spożycia w czasie ciąży powinien być motywowany dostarczeniem rozwijającemu się dziecku wartościowych składników mineralnych oraz witamin. Szczególnie warte uwagi są witaminy A, B, C oraz E, a także witaminy z grupy B. Ich odpowiednia ilość może wspomóc i korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka. Bardzo ważny jest kwas foliowy, czyli witamina B9, który jest niezwykle istotny w procesie syntezy DNA i może zapobiegać niektórym chorobom. Niestety, kwas foliowy w naturalnej postaci nie jest popularny – spotkać go można na przykład w morelach – a zapotrzebowanie na niego w okresie ciąży znacznie wzrasta. Z tego powodu dieta w ciąży, a nawet przed jej rozpoczęciem, jeśli jest planowana, oraz po powinna być wzbogacana odpowiednimi suplementami. Dzięki nim optymalna ilość witamin jest regularnie dostarczana matce i dziecku. Suplementy, takie jak te, dostępne na stronie Mamadha.pl wspierają prawidłowy rozwój dziecka przed narodzeniem oraz w czasie karmienia piersią.

Czy w ciąży należy jeść jak najwięcej?

W czasie ciąży absolutnie nie należy jeść jak najwięcej. Spożywanie zbyt dużej ilości jedzenia może powodować przykre konsekwencje zarówno dla organizmu dziecka, jak i matki. Ponadto nadmiar niektórych składników odżywczych – nawet witamin – jest szkodliwy tak samo, jak ich niedobór. Nieprawidłowa dieta może skutkować także późniejszymi chorobami dziecka, takimi jak na przykład cukrzyca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here