Ciekawe pomysły na drzwi z przeszkleniem

Drzwi do łazienki lub kuchni z przeszkleniami są standardem w każdym domu, jednak warto pomyśleć również o wstawieniu sobie drzwi wejściowych wyposażonych w ciekawie wyglądające szybki. Co one dają? Bardzo wiele!

Ciekawy wygląd

Drzwi wejściowe z przeszkleniem to moda, która przypłynęła do nas z Zachodu. Tam bardzo popularne jest nieużywanie zasłon w oknach, czy posiadanie wielkich okien nawet w sypialni mieszczącej się na parterze. Okna i przeszklenia w drzwiach wejściowych są świetnym sposobem na to, by wpuszczać do mieszkania jeszcze więcej światła, i co za tym idzie – zyskiwać jasną, czystą i piękną przestrzeń do zamieszkania. Takie drzwi stają się coraz popularniejsze również u nas. Inwestorzy doceniają możliwości, jakie one dają. Nie tylko rozświetlają przedpokój, zwykle pozbawiony okien, ale też nadają domowi lekkości i finezyjnego charakteru.

Specyficzne kształty przeszkleń

Nowoczesne domy będą świetnie wyglądały mając dostawkę do drzwi wykonaną niemal w całości ze szkła. Taka dostawka wpuszcza do wnętrza dużo światła i pozwala zaglądać do środka domu oraz patrzeć przez drzwi na zewnątrz. Dla domów w bardzo nowoczesnym stylu dobrym pomysłem mogą być przeszklenia o kształcie łuku czy trójkąta, podkreślające specyficzne krzywizny domu lub łagodzące jego surowy charakter. Niektórzy inwestorzy decydują się na drobne, niewielkie przeszklenia w postaci półkoli, kółek czy rombów ozdabiające drzwi, a jednocześnie dające minimalny sposób na podgląd tego, co się dzieje na zewnątrz, kto stoi pod drzwiami.

Całkowicie przeszklone drzwi? Też fajnie!

Odważniejsi inwestorzy mogą pozwolić sobie na całkowicie przeszklone drzwi wejściowe. Może to być ciekawa koncepcja dla domów, w których przedsionek stanowi efektownie urządzony hall – taki, który widać z zewnątrz, i który prezentuje świetny gust właścicieli domu, częściowo odkrywając co skrywa ów dom w środku. Często wykorzystuje się drzwi wejściowe z przeszkleniem całkowitym w hotelach czy innych budynkach tego typu, mających charakter bardziej otwarty. Takie drzwi są wyposażone w specjalne systemy antywłamaniowe, dlatego nie należy się obawiać o ich praktyczność. Zafundowanie sobie całkowitego przeszklenia drzwi wejściowych to sposób na dodanie domowi lekkości, finezji i nowoczesności. Zanim inwestor całkowicie odrzuci ten pomysł, powinien przejrzeć gotowe aranżacje – z pewnością go zachwycą!

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here