Broń sportowa

0
1955

Czym w zasadzie jest broń sportowa? Jak sama nazwa wskazuje, są to wszystkie rodzaje broni, które wykorzystywane są w sporcie. Zgodnie z polskim prawem, wyróżnia się jej kilka typów. Pierwszym z nich jest broń centralnego zapłonu o kalibrze nieprzekraczającym 12 mm, drugim broń bocznego zapłonu posiadająca lufy gwintowane nieprzekraczające 6 mm, trzecim broń gładkolufowa, a czwartym broń przystosowana do strzelania wyłącznie przy pomocy czarnego prochu.

Broń sportowa a pozwolenie

Zgodnie z polskim prawem, pozwolenie na broń wydawane jest nie ze względu na typ broni, ale na jej przeznaczenie i cel. Broń sportowa należy do jednej z ośmiu kategorii, dla których pozwolenie jest wymagane. Inne przeznaczenia to na przykład ochrona osób i mienia, ochrona osobista, rekonstrukcje historyczne czy cele szkoleniowe.

Aby uzyskać pozwolenie na broń, trzeba mieć ukończone 21 lat. Odstępstwem od tej zasady może być wydanie pozwolenia osobie, która ukończyła 18 lat, pod warunkiem, że wnioskowała o to szkoła, organizacja sportowa lub stowarzyszenie obronne, a wniosek może dotyczyć wyłącznie broni służącej celom sportowym.

Drugim warunkiem jest posiadanie stałego adresu zameldowania na terenie Polski. Trzeci warunek to brak przeciwwskazań, takich jak zaburzenia psychiczne lub psychologiczne, uzależnienia od alkoholu lub narkotyków i ograniczenia w sprawności psychofizycznej. Kandydat musi także wykazać się niekaralnością.

Podczas ubiegania się o pozwolenie, należy zadeklarować, jakie będzie przeznaczenie broni (w tym przypadku sport), jaki będzie jej rodzaj i ile egzemplarzy kandydat chciałby posiadać. Wypełnienie wszystkich warunków to jednak nie wszystko. Aby zostać posiadaczem broni sportowej, należy być członkiem klubu strzeleckiego, posiadać patent strzelecki, brać czynny udział w zawodach, a także wykazać się nieposzlakowaną opinią środowiskową, która będzie oceniana przez policję.

Oferta broni sportowej

Gdy już zdobędziesz wszystkie niezbędne dokumenty i uzyskasz pozwolenie, przyjdzie czas na zakup broni sportowej. W szerokiej ofercie znajdującej się w sklepie Kolba, znajdziesz zarówno egzemplarze broni długiej, jak również krótkiej.

Wśród dostępnej broni długiej znajdują się między innymi sztucery, karabiny i karabinki, strzelby i strzelby gładkolufowe. Wybierając broń krótką, w sklepie Kolba można znaleźć klasyczne rewolwery i pistolety. Wyposażenie sklepu obejmuje również amunicję dostosowaną do poszczególnych rodzajów broni.

Dostępne rodzaje broni sportowej zostały wyprodukowane przez najznakomitszych producentów, takich jak Alfa Proj, Beretta, CZ, Diamondback Firearms, Glock, Heckler&Koch, HS Produkt, Hudson, Kriss, Mauser, Mossberg, Röhm, Sig Sauer, jak również Smith and Wesson. Dzięki temu każdy, kto pragnie z niej korzystać, znajdzie odpowiedni egzemplarz dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here