Boom na mieszkania bez kredytu

Czy wiesz, że nawet 70% nieruchomości nabywanych jest przez Polaków bez wykorzystania wsparcia finansowego ze strony banków?

Okazuje się, że społeczeństwo polskie bogaci się w tak znacznym stopniu, że stać nas na mieszkania za gotówkę. Brak współpracy z bankami to efekt co najmniej kilku czynników. Warto je poznać, zanim zdecydujesz się na nabycie własnego „M”.

Tylko w jednym kwartale 2018 roku Polacy przeznaczyli na zakup mieszkań blisko 5 miliardów złotych. Tyle pieniędzy wystarczyło na zakup średnio 13 000 całkiem nowych nieruchomości z rynku pierwotnego. Łatwo zresztą zauważyć nieustający boom właśnie na mieszkania w stanie deweloperskim. To te z reguły usytuowane są w lepszych lokalizacjach, a deweloperzy oferują swoim klientom nowoczesne rozwiązania i świetnej jakości infrastrukturę. Co więcej, nowe lokum udaje się zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami, gustem, możliwościami. Ceny za mieszkanie na rynku pierwotnym są też bardzo często niższe niż za te już używane. Pamiętajmy, że z wyborem nie ma zbytniego problemu, ponieważ praktycznie w każdym większym mieście budowane są nowe mieszkania. Lublin, Kraków czy Warszawa mogą cieszyć się wystarczającą liczbą propozycji w branży nieruchomości.

Inwestycja w mieszkanie

Polacy zrozumieli, że własne mieszkanie to nie tylko miejsce do życia, ale również świetny interes i inwestycja na przyszłość. To dlatego coraz częściej przeznaczamy oszczędności życia właśnie na nowe „M”, chociażby po to, by kolejne zyski generować z jego wynajmu. Rezygnujemy więc z lokat bankowych, bo kupno mieszkania jest po prostu bardziej opłacalne.

Coraz gorsze warunki kredytowe

Polacy nie chcą już współpracować z bankami. Przede wszystkim dlatego, że te proponują nie zawsze korzystne warunki kredytów hipotecznych. Wysokie oprocentowanie, prowizje za udzielenie zobowiązanie kredytowego i przede wszystkim konieczność wniesienia wkładu własnego o znacznej wartości – dzisiaj to średnio 20% wartości zaciąganego kredytu. Coraz więcej ludzi rezygnuje więc zupełnie z kredytu. Wolą nabyć mieszkanie wydając oszczędności albo sprzedając inną własność i zyskując w ten sposób środki na zakup nieruchomości.

Dobre ceny mieszkań

Duży popyt na mieszkania sprawia, że deweloperzy oferują je w atrakcyjnej cenie. Klient, który rezerwuje nieruchomość i jest od razu w pełni wypłacalny, może negocjować dobre warunki zakupu. Oferując kupno mieszkania za gotówkę, można więc liczyć na spore rabaty.

Świadomość finansowa Polaków

Doskonale wiemy, że pieniądze należy oszczędzać. Nie chowamy ich tylko do domowej skarbonki, ale inwestujemy. Dzięki temu w krótkim czasie mamy szansę dysponować dużymi pieniędzmi. Pomnażanie pieniędzy sprawia, że szybciej stać nas na mieszkanie za gotówkę.

Polacy zarabiają też coraz więcej i stać ich na spłatę pożyczek w krótkim czasie. To dlatego braki finansowe nie muszą być wyrównywane przy współpracy z bankami. Pieniądze pożyczamy od rodziny czy przyjaciół. Zyskujemy tym samym kolejne sumy oszczędności – nie musimy spłacać odsetek, nie ponosimy też kosztów z tytułu dodatkowych opłat, jakie nakładają banki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here